Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Le vonhat a minimálbérből a...

Le vonhat a minimálbérből a főnök?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ki mentem dolgozni Németországba, az ottani főnökkel beszéltem direkt telefonon mielőtt elfogadtam a munkát.( Egy ismerősöm szerezte nekem) Azt mondta a főnök, hogy 12,50 a törvényileg előírt órabér annyit ad. Mikor ki mentem, akkor mondta a főnök, hogy nem ad csak 8,50 eurót mert fizetnie kell az adót meg a betegbiztosítást, és ha nem dolgozom jól akkor még kevesebbet ad és levonja az áram és a víz számlát is, mert nála lakom. Mármint az ő udvarában egy kis lakásban amit azért adott oda mert ott dolgozom neki. Tehát a kérdésem az, hogy le vonhat e mindenre is, és adhat e jogosan 5-6 vagy 8 eurót órankent? ( Azt elfelejtettem leírni, hogy hétfőtől szombatig 11-12 órát kell dolgozni vasárnap pedig 6 órát )

márc. 18. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Brutto 12,50 az netto 8,50. Szerintem rendben van. De attol is fugg konkretan milyen munkat kell csinalnod.
márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
A 12,50-nek olyasmi a nettója az adók és a járulékok levonása után. Ha ő biztosítja a szállást arra természetesen vonhat le. Erre szokott lenni egy külön írásbeli szerződés, hogy mennyit von le a szállásra. Normális esetben ez egy opció, amit nem vagy köteles elfogadni, de akkor magadnak kell a szállást megoldani.
márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
A problémát a munkaidővel látom inkább.
márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Németországban (meg minden normális helyen a megadott bér a bruttó összeg, a netto kb a fele-kétharmada.

Ha meg lakást biztosít, akkor értelemszerüen a lakbért meg a rezsit kifizetti veled.

márc. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Nem, csak Magyarország ilyen vadbalkán, nyugaton kolbászból van a kerítés, napi 2 órát kell dolgozni 4 napos munkahéten azt is home officeból nettó 10 000 €-ért, vagy mégis mire számítottál?
márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Munkaidő problémás , Stuttgartban 2012ben napi 6 oraban brutto 1480ból 1100 kaptunk, szállás tágas komolyan felszerelt bérlakasokba voltunk 3-4en . Túlorát utólag fizették . 2015 után már kezdett putritelep lenni főleg a zsufoltabb részek ex ndk , aztan mostanra a többi . A segélyezés a fertő a klímavédelem téboly extra illetékeket áremelést káoszt hoz . Már nem buli a nyugati segéd /szakmelô .
márc. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Normalis ember tudja hogy berezest bruttoban targyalunk meg... Aki meg hulye az azt kapja amit erdemel, büdös paraszt, en is felhuznam magam ha egy nyomorék meg nekem pattogna...
márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Pihenőnap nélkül dolgozol, te jó ég? igazi kizsákmányoló rabszolgameló. milyen munka ez, ahol 7 napos a melóidő? Tudtommal ez szabálytalan...
márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

ez full illegál, egy nap 11 órát lehet dolgozni, és a munka vége és a kövi munka eleje között is el kell telnie 11 órának.


rabszolgának ne menj ki.

márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Amennyiben munkaszerződés nélkül dolgozol, bármit megtehet. Akar azt is, hogy az egyik hónapban nem fizet ki. Ellenkező esetben a munkaszerződés a mérvadó.
márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!