Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A motivációs levelet mennyire...

A motivációs levelet mennyire veszik komolyan, és tekintik át a HR-esek egy jelentkezés során?

Figyelt kérdés

Van egy önéletrajz amit gondolom megnéznek alapból.

A motivációs levelet, ami egyfajta személyesebb hangvételű bemutatkozás, is áttekintik?


márc. 20. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha kotelezo a motivacios level, akkor megnezik jellemzoen.
márc. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
A HR-esek semennyire, mert a motivációs levél nem a HR-nek szól, max akkor, ha HR pozícióra jelentkezel.
márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Én még soha nem írtam. Az önéletrajz legyen jó. Esetleg pár mondat a végére, ami fontos ahhoz a konkrét pozícióhoz.
márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Kétlem, hogy komolyan veszik, manapság a chatgpt szépen megírja ezt a jelentkező helyett, max pár helyen belemódosítanak.
márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Életemben nem írtam ilyen szart, oda se ahol kötelező volt, aztán mégis felvettek
márc. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Én megmondom őszintén, amikor állást keresek, és látom, hogy kérnek motivációs levelet, akkor oda nem jelentkezem. Szerencsére elég ritka már, főleg közszférás állásoknál szoktam látni, hogy kérik még (vagy csak benne maradt a sablonba). Semmi értelme az egésznek. Nonszensz szerintem, hogy amikor az ember 20-30-50 vagy még több helyre beadja a jelentkezését, még mindenhova írogasson motivációs levelet, és az is, hogy majd a HR-es vagy bárki a cégnél több 100 ilyen motivációs levelet végig olvas. Csak komolyabb, vezetői pozícióknál látom létjogosultságát.
márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kérnek, akkor ChatGPT elvtárs megírja helyettem.
márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!