Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vissza lehet lépni egy ajánlat...

Vissza lehet lépni egy ajánlattól, ha már elküldtem neki az adataimat?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy kaptam egy munkaajánlatot, elfogadtam, emailbe elküldtem az alap adataimat (név, taj, adószám).

Erre kaptam egy másik, jobb ajánlatot... és most kicsit zavarban vagyok. Ilyenkor ha vissza akarnám adni a lehetőséget, hogyan érdemes csinálni? Vissza lehet még? Ez nem nagy parasztság az elsővel szemben?


márc. 20. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem írtál alá semmiféle szerződést akkor miért ne lehetne? Próbaidő alatt pedig egyébként is akkor mondasz fel amikor akarsz.


"Ez nem nagy parasztság az elsővel szemben?"


Megnyugodhatsz a cég is megszabadul tőled azonnal amint az érdeke úgy kívánja és már nem termelsz megfelelő profitot, úgyhogy teljesen felesleges ez az alattvaló mentalitás, a saját érdekeidet nézd ahogyan a cégek is a saját érdeküket nézik.

márc. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Amíg nem kötöttél semmilyen szerződést, addig ez csak egy előzetes igénynek tekinthető csak.

Sőt, 3 hónap próbaidő szokott lenni, az alatt is mondhatod bármikor, hogy köszönöm a lehetőséget, de továbbiakban nem élnék vele. Illetve ők is mondhatják ugyanezt.

márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lilluci27 ***** válasza:
100%
igen
márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!