Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudok tenni, ha átverés...

Mit tudok tenni, ha átverés áldozata lettem?

Figyelt kérdés
Előre utaltam közvetítői díjként 50 ezer forintot, hogy külföldi munkához közvetítsenek ki és segítsenek. Utólag kiderült, hogy Magyarországon ilyen díjat a potenciális munkavállalótól nem kérhetnek, ezt annak a cégnek kell fizetnie akihez kiközvetítenek. Belföldi magánszemélynek utaltam. A pénzt hogyan tudom visszerezni? Vagy engedjem el és fogjam fel tanulópénznek?

márc. 20. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Tegyél feljelentést.
márc. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lilluci27 ***** válasza:
86%
Feljelentést teszel és vársz szépen. Melyik volt ez a cég amelyik így átvert?
márc. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
"Utólag kiderült" - kb 25 éve érvényben van a munkaközvetítést és a munkaerőkölcsönzést szabályozó jogszabály, ebben benne van az is, hogy a (leendő) munkavállalótól semmilyen jogcimen nem kérhetnek díjat, 10§ (3) bekezdés: [link] Közvetítést, munkaerőkölcsönzést csak regisztrált, az adott EU tagállamban munkajogi végzettséggel rendelkező egyén végezhet. Csalásért tehetsz feljelentést, de szerintem arra a pénzre már keresztet vethetsz, az ilyen kevés/semmilyen nyelvtudást kérő hirdetések amit magánszemélyek adnak fel céges háttér nélkül, minden esetben átverések, ha külföldi munkát keresel, akkor hivatalos közvetítőkön pl Manpower, Otto keresztül tedd.
márc. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Tanulopenz. Az ilyen teljesen kamu
márc. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3-as írta, nem is kérhetett volna pénzt, de ha még el sem intézett semmit, akkor egyértelműen csalás.

Csakhogy úgy szokták megkerülni ezek a "közvetítők" a jogszabályt, hogy más jogcímen számláznak, például kiutazás közvetítése, vagy egyéb meghatározással. Így még akkor sem tudod visszakérni tőlük a pénzt, ha kiutaztál és nem úgy voltak a dolgok, ahogy ők előre mondták neked és hiába jelented fel, ők azt fogják tudni bizonyítani, hogy nem a munkával kapcsolatban kértek pénzt. Így tényleg tanulópénz.

Előre is rákérdezhetsz, hogy kérnek-e majd pénzt (ha igen, akkor ott hagyod), de úgysem fogják előre megmondani.

Legközelebb ha bármilyen jogcímen kapsz számlát, vagy pénzt kérnek a közvetítők, akkor azt add vissza azzal, hogy nem tartasz igényt a szolgálataikra és stornózzák.

A legjobb, ha megtanulod a nyelvet annyira, hogy már te magad is tudj külföldi állásokat keresni és egyeztetni, ügyeidet intézni, az sem sokkal drágább és annak legalább haszna van, mert nem tudnak átverni.

ápr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!