Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem egy autót, de csalás...

Vettem egy autót, de csalás áldozata lettem! Hogyan tovább? SOS!!!!!

Figyelt kérdés

Vettem egy autót, nem nagy értékűt... csalás áldozata lettem, a motorszám nem eredeti a kocsiban, köztes céges adásvételivel vettem...


Forgalmi és törzskönyv nálam.

2-2 példányos adásvételivel (mellékes mert az egész kamu)


Az autó nem bukott meg se eredetiségen se sehol (de biztosan tudom h megbukna).


Az embert nem érem el (aki egyebkent nem is a tulaj).


Remélem érthető, nem nagyon akarom túl ragozni..szokásos atba**ás.



A lényeg: ha nem szeretnék pereskedni, milyen lehetőségeim vannak? Nem akarok ebből ügyet..szívem szerint elbontanám az egészet, csak ki tudja hogy az eredeti tulajdonos akivel nem is találkoztam, - de az ő és egy cég nevére volt kitöltve az adásvételi, majd a cégtől mi tovább vettük - tehát hogy nem tudom az eredeti tulajdonos egyáltalán tud e erről. a biztosítás érvényes rá. ti mit csinálnátok? Nem érdekel a pénz, csak bajom nem akarom h legyen ebből, pereskedni nem akarok, tartsa meg a pénzt.



#átverés #csalás #autó csalás #nem átíratható autó
2023. júl. 6. 15:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%

"köztes céges adásvételivel"


Ez mi a fene? Amúgy ha jól értem az autó nincs a neveden valójában?

2023. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Nincs nem is irathato mert a motorszam nem jó.
2023. júl. 6. 17:00
 3/34 qkker1 ***** válasza:
81%
Amikor egyeztetted a kocsi motorszámát a forgalmiban lévővel /szerződés aláírás, pénzátadás előtt/, akkor nem tűnt fel?
2023. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 krwkco ***** válasza:
69%

"ő és egy cég nevére volt kitöltve az adásvételi, majd a cégtől mi tovább vettük"

Ha jól értem egy ember eladta az autóját egy cégnek és Te a cégtől vetted meg.

Azzal az eladóval (céggel) állsz jogviszonban, aki azon az ADÁSVÉTELI szerződésen szerepel, amit Te is aláírtál. Vedd fel ezzel a céggel a kapcsolatot. Ha másként nem megy, tértivevényes levélben írd meg, hogy nem stimmel a motorszám. Ez egy "rejtett" és nem javítható hiba, aminek az egyetlen megoldása az autó visszavétele és a pénz visszaadása. Ha ebbe nem egyeznek bele, akkor egy közjegyzőnél kérhetsz fizetési meghagyást az autó árára. Fenyegesd meg ezzel a céget, de a biztonság kedvéért beszélj egy ügyvéddel, mielőtt elindítod a folyamatot.

2023. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
18%
Bemész egy ügyvéddel a yardra és feljelentést teszel.
2023. júl. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 krwkco ***** válasza:
38%

"Bemész egy ügyvéddel a yardra és feljelentést teszel."

Na persze.

Kezdje rögtön az ügyvédi költséggel.

Meg panaszkodjon a rendőrnek, hogy "biztos úr, egy magánszerződésben nem azt kaptam, amit gondoltam, hogy kifizettem". Rohanni fognak a cég minden alkalmazottját letartóztatni. (Vagy finoman elküldik, hogy ezzel ők nem foglalkoznak.)

2023. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
45%
Rendőrségre kell menni. Ez hogyhogy nem világos?
2023. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
51%

2: Ez akkor hogy van? Az eladó ha cég, ő szokta intézni az összes papírt, az átírást is.

Nem vetted meg akkor, ha nem lett a tied. Mire fizettél neki akkor?

Fogyasztóvédelmileg ún. hibás teljesítés/nem teljesítés.

Rendőrség, fogyasztóvédelem.

2023. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
51%
6: És mellette csalás.
2023. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

bakker..

És ha mondjuk hagyom az udvaron a kocsit vagy elbontom akkor engem vesznek elő?

2023. júl. 6. 20:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!