Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan és mire érdemes átképez...

Hogyan és mire érdemes átképeznie magát egy gépészmérnöknek?

Figyelt kérdés

Kb 3 éve végeztem, de kezdek kiégni…

Autóipar hanyatlik, egyre kevesebb álláshirdetést látok mindenhol. Nálunk mindenki túlterhelt, közben meg létszámstop, meghúzzuk a nadrágszíjat, de oldd meg 3 ember melóját stb. Gondolom máshol is ez van. Az egész kilátástalannak tűnik.

Érdekelnének tapasztalatok, ki hova váltott ha hasonló cipőben járt.



márc. 21. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Villamosmernöknek.
márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Hat ha a gépészeti melo szar, akkor nálunk ne tudd meg mi van az épìtőiparban, epìtesz és epito mernökként. Sok kollega heti 60 órát xop kint a porban terepen.. egyebkent mindegyikünknek okosabb választás lett volna egy villamosmernoki de hát ez van. Sot, ennyit egy versenyképes gazdasági diploma is nyújthat.
márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
#1 Persze, cseberbol vederbe. 🤭
márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Be kell venni a lesz@rom tablettát, ha nem vagy elégedett a juttatási csomaggal, amit a munkádért cserébe kapsz és nincs is kilátásba, hogy emeljenek azon, akkor csak annyit kell dolgozni, ami minimálisan elvárható, épp hogy csak ne rúgjanak ki. Vagy keresni kell másik, jobban fizető munkahelyet.

Szerintem neked inkább az a bajod, hogy egyáltalán nem érdekel a gépészet, így napi 1-2 óra valós munkavégzés is kínszenvedés számodra.

Egyáltalán èrdekel téged bármilyen műszaki foglalkozás?

Én egyébként gépész után mechatronikát tanulnék, mert pl engem az érdekel és szerintem több perspektíva is van benne mint az egyszerű gépészmérnöki munkában.

márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Én is azt tapasztalom,hogy BP-n nagyon szar a helyzet mérnöki állások területén.

Ráadásul a fizetés is gyenge.

márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Dettó. Ami nem IT-hoz vagy beágyazott technológiához szorosan kapcsolódó mérnöki munka, az Budapesten és Pest megyében egy darab szutyok a pöcegödörben. Már vidéki kisvárosban 100-150 bruttókkal többet adnak, Debrcen, Szeged, Győr, Kecskemét, Veszprém környékéről meg akár 2-300 bruttókkal is megfejelik a budapesti béreket. Nem beszélve a szakértelemről, a pesti cégek teli vannak alulképzett pályakezdőkkel, rengeteg a vacak startup, olyan projektek csurognak le ezeknek amikre normális kapacitással és szakértelemmel dolgozó cégek ajánlatot se adnak.

De majd normalizálódik ez, csak sajnos 15-20-25 éves periódusokról beszélünk. Majd ha már mindenki átment IT-ba, a gépész, energetika, atuomatika villamos meg építész karokra nem jelentkezik senki, a maradék meg visszamegy vidékre, kénytelenek lesznek bért emelni. Pont úgy ahogy most a vidéki cégek.

márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

"Érdekelnének tapasztalatok, ki hova váltott ha hasonló cipőben járt."


Énektanár lettem egy falusi általános iskolában, mert magasabb a fizetés és jóval jobb a work-life balance (kevesebb napi munkaóra / nyári szünet stb...) 😎

márc. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 Most röhögsz ezen, de 2-3 év és tényleg jobban keres egy énektanár mint egy gépészmérnök. A work-life balansz meg nem is kérdés. :D
márc. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Most fejezek be egy szakmernokit ami epitoiparhoz kotheto es mar abban dolgozom.
márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9: ha nem titok mi az?
márc. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!