Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az új fajta általános ápoló...

Az új fajta általános ápoló végzettség ér valamit?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva fogok vizsgázni, általános ápoló végzettségem lesz. Már nézelődök álláskereső oldalakon, de mindenhol csak OKJ 54-55 vagy diplomás ápoló végzettséget fogadnak el. Ér valamit ez az új fajta végzettség?
márc. 22. 21:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, a munkahely kategóriába akartam kiírni
márc. 22. 21:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Segédápoló.
márc. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudok válaszolni a kérdésre, de ha már idetévedtem, akkor esetleg valaki megtudná mondani, hogy a CT asszisztensnek kell főiskola? Nem a radiológusra gondoltam, hanem aki csinálja a CT-t. Amúgy szerintem nem kell, de barátnőm szakápolónak tanul, és ő meg azt mondja hogy kell. Szóval most teljesen összezavarodtam.
márc. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szia, én ugyan középiskolában nappaliban tanulom ugyanezt, de nekünk azt mondták hogy ez az Általános ápoló a középszinten a legmagasabb amit el lehet érni
márc. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

“Pár hónap múlva fogok vizsgázni, általános ápoló végzettségem lesz.”


Akkor már mindegy nem? 😅


Egyébként igen, középszinten ez a maximum amit elérhetsz ápolóként, ettől feljebb már a diplomás van.

márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jani_a_NAGY válasza:

Amíg a képzésen vagy, ott érdeklődj, hol s mit lehet ebből használni, hol s hogyan lehet tovább képeztetni magad.

Nem értek hozzá, de iszonyú

hiány van ápolókban, főleg szakápolókban... de!

gyakorlatot kell szerezned... ami akár egy évet is jelenthet, viszont érdemes, mert rájöhetsz közben merre indulj, tanulj tovább.

Ez nem jár magas fizetéssel viszont.

Fizioterápia NAGYON KERESETT ÁPOLÓ ÉS GYÓGYTORNÁSZ is!! , (ezt várom most)...

GYAKORLATOT meg kell szerezned!!

(ennyit minden szakma megkövetel viszont)...

ez SEGÍT??

márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egyenértékű a régebbi okj 55 és 54-el. de viszonylag uj ez a technikumi képesítés es sokszor még a munkáltatók sem tudják, de a hr-es tudni fogja nyugi. Az új szakdolgozói bértáblában egyébként 3. oszlopba(régen E-kategória) tartozik ami azt jelenti hogy a főiskolai alatt(ami 4-es), de az érettségivel nem rendelkező szakképzett fölött(ami 2-es). Bérmegállapítás 410 000-770 000 között alakulhat.


Részletekért a linken görgess a hír aljára és a PDF-BEN MINDENT MEGTALÁLSZ.

márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

bocsi a link lemaradt

[link]

márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!