Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent az, hogy “gyűjtőmul...

Mit jelent az, hogy “gyűjtőmulti”?

Figyelt kérdés
Többször is olvastam már itt egy (vagy több?) tagot lenézően írni a “gyűjtőmultikról”. Mitől gyűjtő- az ilyen, és melyek ezek a cégek itthon?

#multi #Gyűjtőmulti
márc. 29. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Jellemzően szolgáltatóközpontok, ahova egyszerű folyamatokat hoznak, amelyek nyelvtudást igen, de szaktudást nem igényelnek. Van egy rakás, British Telecom, British Petrol, Thermo Fisher, Avis, Roche, satöbbi.
márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Gulag
márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor az olyanok, hogy Telekom, Audi stb. nem gyűjtőmultik? És a Morgan Stanley, Citibank stb.?
márc. 29. 11:44
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Igazából az 1-es tökéletesen leírta, csak azért válaszolok, hogy megerősítsem.


Történelmi folyamat, hogy a tőkének az az érdeke, hogy a különböző munkafolyamatokat a végletekig leegyszerűsítse, többek között azért, hogy gyorsuljon a termelés, és a munkások cserélhetőek legyenek. Ez egy kisgép összeszerelésénél még józan paraszti ésszel elképzelhető, de ezek a nagyvállalatok elérték, hogy olyan, egyébként komoly szellemi tudást igénylő folyamatokat is leegyszerűsítenek, mint a könyvelés, programozás, pénzügyi tervezés, logisztika, vagy mérnöki terezést igénylő feladatok.


Nézd, tényleg nehéz megfogalmazni. Hiába fogsz "sok" pénzt keresni (mondjuk br. 1-1.5 m fölött+kafi meg csomó HO), és hiába lesz 1-2-3 témába vágó diplomád, olyan feladatokat fogsz csinálni, amit a középiskolás fiadlányod is meg tudna csinálni 2-3 hónap betanítás után - (TÚLZÁS NÉLKÜL). Ezt nehéz lelkileg bírni, vagy kiégnek az emberek, vagy elkezdnek fontoskodni, és amiatt bacogatják a kollégáikat, hogy nem megfelelően színeztek ki vmi cellát Excelben.


Az 1-es listája korrekt, én még kiegészíteném, hogy Exxon, Givaudan, Deutsche Telekom, Diageo, Vodaphone

márc. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

11:58-as vagyok


A Morgan Stanley, Citibank, MSCI és Blackrock vegyes és nem teljesen hulladék, én azért nem soroltam föl, mivel ezen cégek állásainak fele/kétharmada tényleg igényel valamennyi mélyebb pénzügyi tudást.


Vannak tényleg baromi komoly pozik, például a mind a négy cég hozott Budapestre kvantos pozikat, amik a szakma egyik csúcsát jelentik IB területen, az MSCI-nál konkrétan valódi index research csapatokat hozott, ilyen máshol tényleg nagyon nincs itthon, ahhoz tényleg egy PhD a minimum.


Ezen felül a Morgannél vannak Investment Banking pozik, akiket Londonban képeznek ki, vannak Traderek, a Citinél van Magyar üzletág front és mid office-al, illetve egy elég komoly valódi értékeléseket végző risk csapat, a Blackrock pedig elég érdekes mid office pozikat, illetve jobb adatelemző pozikat is hozott.


Hulladék állások is vannak, pl a Citinek a Puskás stadion melletti irodája tipikus "gyűjtő multi", pl az IT feladatok ott eléggé le vannak egyszerűsítve majom szintre (napi két óra munka br 1.5 m), illetve irodai háttértámogatást csinálnak ott, számlázást, KYC folyamatokat, etc. A Morgannél ugyan ez, illetve az MSCI is nagyon vegyes, pl ott vannak olyan customer support pozik amik azért vannak itt, és nem Indiában mert már nyugaton is kivannak az indiai akcentustól.

márc. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4. Deutsche Telekom alatt az SSC-ket érted, nem? Azaz az ITSH-t. Azért a Magyar Telekomban folyik komoly tervezőmunka. A Vodánál is. (A Voda mitől gyűjtőmulti szerinted?)
márc. 29. 12:22
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Azok a multik, ahova konnyu bekerulni, nincs presztizsuk, ennek megfeleloen gyengen fizetnek es nem a top talentet vonzzak.

Az eddig felsoroltak ebben a kerdesben mind azok.

márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Gyüjtőmulti ahol olyan feladatok vannak amik elvileg képzettséget igényelnek de szakmailag sehol sincs mert abszolút lebutított dolgokat kell csinálnod.


Néha mondjuk azt látom hogy csak úgy el van dobálva ez a szó hogy XY gyüjtőmulti. Sok esetbe van az hogy a cég egy része tényleg ilyen, viszont vannak szerintem kifejezetten érdekes területek is az adott cégen bellül. Ahogy #5 említette Quant pozíciók Investment fund/hedge fundoknál elég jók. British Petrol is hozott tudtommal analitikus pozíciókat. Boshnál rá lehet kerülni az önvezető autó projektjükre. Stb stb.

márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

6)


A Voda alatt a VOIS-t értem természetesen.

márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%
Ahogy 7-es írja. Magyarországon jellemzően IT terület az, ahol azért szép számmal vannak jelen nem gyűjtőmultik (Google, Nvidia, Snap, Microsoft, Scale AI, AWS stb.), ellenben pl. hedge fund/trading firm gyakorlatilag nincs egy sem a komolyak közül (Jane Street, Citadel, HRT, Optiver, Two Sigma stb.).
márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!