Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen esetben érdemes Németor...

Milyen esetben érdemes Németországba, Ausztriába menni dolgozni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy beszélem a német nyelvet. (Nyilván tudom, hogy kint nyelvjárások vannak, de ha mondom, hogy a Hochdeutsch az, amit beszélek, tehát az irodalmit, akkor alkalmazkodnak egy ideig, míg a helyi nyelvjárást nem veszem fel, sokak tapasztalatából

kiindulva.)


Na most gondolom oda sem mindegy, hogy most hogyan, milyen munkát vállalva megy ki valaki. Milyen feltételekkel érdemes kimenni, hogy megérje ez a dolog? Milyen feltételekkel éri meg kimenni úgy, hogy el lehessen mondani, hogy jobb életszínvonalon él az ember, mint Magyarországon?


Köszönöm a tanácsokat, tapasztalatokat. (30-as/F)



márc. 30. 14:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 éve élek kint Németországba és 1550 a nettóm.. ( otthon 200 ezer forint se volt) és eddig van 18-19 ezer eurót félretett pénzem
márc. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, vagy talán leginkább attól függ, hogy itthon mik a lehetőségeid. Nekem Magyarországon a környékünkön csak minimálbéres vagy garantált bérminimumos álláslehetőségek lettek volna. Választhattam volna azt, hogy bérelek lakást Bp.-en. Szerencsére közben bejött egy német lehetőség. Valójában kb. annyit fizettem egy német kisvárosban egy garzonért havonta mint Bp.-en kellett volna, a fizetés meg legalább a duplája volt. Nekem így bőven megérte, de mindenkinek az egyéni élethelyzete alapján kell mérlegelni.
márc. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a ti tapasztalataitokat is.
márc. 31. 23:31
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

En otthon is vendeglätoztam, meg itt is vendeglätozok. Ami itt alap az a teljes bejelentes, fizetett szabi meg täppenz ami otthon nem letezö fogalom. Az alberlet dräga, mondjuk a fizum harmada es a honap vegen nem azon kell filozni, hogy kenyeret vegyek vagy benzint, hanem hogy hova mennjek kirändulni a szabadidömben... Hochdeutschal kb bärhol is megerteted magad, a dialekt meg majd jön magätol...

En 18 evvel ezelött Jöttem ki Bayernbe egy nyäri szezonra, csak itt ragadtam... En mondjuk nem tervezek hazaterni nyugdijra, inkäbb valami meleg helyre fogok kötözni ahol jo az orvosi ellätäs.. :D

ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a e tapasztalatodat is.
ápr. 12. 21:55
 16/17 anonim ***** válasza:
1-es nagyon jól leírta, alacsonyabb képzettséget igénylő munkáknál sokkal nagyobb a javulás életszínvonalban. Versenyszférában dolgozó magasan képzett embereknél már nem olyan nagy a különbség, pl saját lakást venni egy nagyobb városban sokkal nehezebben, mint Magyarországon.
ápr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
ápr. 22. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!