Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyarországi vállalatoknál...

A magyarországi vállalatoknál a HR területre miért nem fordítanak nagyobb figyelmet?

Figyelt kérdés

Én dolgoztam külföldön, kiküldetésben.Az ottani HR rendezett mindent.

Ugyanaz a cég globálisan, viszont a kinti anyacégnél profik voltak.Türelmesek, mindent elmagyaráztak, nem volt szemforgatás,ha visszakérdeztem, profin szervezték a tréningeket....stb


Ellenben, ahány cégnél dolgoztam Magyarországon, úgy éreztem, mintha a HR területre, az alja alkalmazottakat válogatták volna be.Sokszor teljesen alkalmatlan, flegma stílusú embergyűlölők dolgoztak ott.


Nem értem, ha külföldön tudnak oda alkalmas embereket felvenni, megfelelő szociális készségekkel, ugyanis ott inkább emberileg kell rendben lenni, akkor Magyarországon miért egy hp gyűjtő ez a terület?


márc. 30. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell túlmisztifikálni a dolgot. Keleti blokk.
márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Olcsóbb a munkaerő, nem kell megbecsülni, a HR pedig egy pluszköltség, a jó minőségű hr támogatás kvázi ugyan olyan benefit, mint a kávégép.
márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
Mo-n az sem szamit ha a kormany pedofil vagy az ugyeszsegen manipulaljak a dokumentumokat. Mi a francert kellene hr?
márc. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%

Mert nincs fölöslegesebb munkakör a HR-n~l.

Állásinterjút a szakmai vezető és a csopvez is le tud bonyomítani. Munkaszerződést sablonoknak köszönhetően pár perc alatt összedob a gazdasági csoport. Csapatépítő marhaságokat meg maguk a dolgozók vagy a csopvez is meg tudják szervezni.

márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!