Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen előnyei es hátrányai...

Milyen előnyei es hátrányai vannak ha védőügyvéd szeretnék lenni? Mennyire kötött ez a szakma? Mennyi idő míg egy sikeres ügyvéd lesz az ember? (Persze olyannak aki kitartó és ambiciózus). **

Figyelt kérdés

**Szeretnék majd tanítani is felsőoktatásban, milyen kilátásaim lehetnek?


Érdekel a jog és a politika, és szeretnék emberekkel dolgozni. El tudom képzelni magam a szakmában, de egy biztos képet szeretnék látni, mielőtt belevágnék az egészbe. (Elmegyek majd egy egy ügyvédhez is, hátha segítenek és válaszolnak a kérdéseimre, de azért megkérdezem itt is.)


Ez mellett, igen tanítani is szeretnék, hiszen érdekes kihívásnak gondolom, tanítani a feltörekvőket.


Megkérem a hozzászólni akarokat, hogy csak akkor tegyenek megjegyzést a kérdésekre, ha nem egy rosszmájú válaszát fogom viszont látni.



ápr. 1. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvédi pálya nem csak az ambíciókról szól, hanem a kapcsolatokról is. Azok nélkül elég nehéz sikeres ügyvéddé válni, és nyilván nem kevés belefektetett munkával, lemondásokkal jár. Például az egyetem elvégzése után nem egy vicces dolog ügyvédbojtárnak állni, aprópénzért. Van sok más olyan ága is a jognak, ahol könnyebb érvényesülni. Illetve az egyetemi katedrát azt nem úgy osztogatják, hogy lediplomázok és akkor utána majd megyek, és mondok valami okosat. Az további képzéseket igényel a jogász alapdiplomán felül, illetve nyilván kellően mélyen bele kell hozzá ásnod magad egy általad választott szakirányba.
ápr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem sok előnyét látom, mert nagyon necces, hogy lesz-e munkád. Nagyon nagy a túlkínálat ügyvédekből. Kirendelt ügyvédnek tudnál elmenni. Ha nincsenek kapcsolataid, akkor ebben a szakmában nem fogsz tudni érvényesülni. Egyedül szinte semmi esélyed nincs karriert építeni, hiába vagy ambíciózus. Egyébként se úgy képzeld el ezt a szakmát, mint az amerikai filmekben, hogy kidumálod az ügyfelet a bajból meg tapsvihar közepette megnyered az ügyet. Az ügyvéd Mo-n azért van, hogy a törvényességet biztosítsa. A munka nagy része adminisztratív, irodai. Szóval az emberekkel foglalkozás kicsit túlzás, nem az a nagyobb rész.

Ezt a tanítás dolgot pedig nem értem. Mit szeretnél tanítani? Jogászként az egyetemen? Döntsd el, mert nem éppen egy irány a kettő.

ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan szakra nem mennek amivel végzés utan jórészt csak itthon tudnék boldogulni. Mikor itt az Eu közel 30 országa, ki tudja épp hova vágyodik el az ember.
ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!