Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mióta ilyen lassú a HR??

Mióta ilyen lassú a HR??

Figyelt kérdés

Huzamosabb ledolgozott idő után 1,5 évig szüneteltettem a munkaviszonyom, mert mellette egyetemen tanultam és olyan irányt vett a képzés, hogy terepgyakorlatokra kellett menni sokat, nem tudtam összeegyeztetni és kiléptem az akkori munkahelyemről, egyébként jó körülmények között váltunk el.


Most fejezem be a képzést és szeretnék visszakerülni a piacra, de azt kellett tapasztalnom, hogy beadom a jelentkezésem ugyanolyan pozíciókra, amiben korábban voltam és hetekig csak azt látom, hogy "in progress" a pályázat, de senki hozzá sem nyúl. Ha esetleg mégis felhívnak és van egy előszűrés, utána megint minimum 1-2 hetet várok, hogy interjúzni hívjanak. Ez is megtörtént, az ajánlattételről közölték, hogy majd 3 hét múlva keresnek. Konkrétan az egyik helyen február óta van folyamatban a jelentkezésem és még nekik késő, ha májusban csatlakoznék, de ilyen tempóban nem értem, mégis mire számítanak, mikor már április is elmúlt és semmi hír nem jött.


Korábban amikor jelentkeztem már másnap a CV elküldése után felhívtak, következő hétre volt egy normális interjú leszervezve, 1-2 nap után küldték az ajánlatot, most meg több cég is 2-3 heteket kér.


Mi a fene történt 1,5 év alatt, hogy ennyire belassult minden???


Arról már nem is beszélve, hogy úgy kezelnek, mintha nem lenne 3 év munkatapasztalatom, hanem frissen lépnék ki az egyetemről, zéró tudás nélkül, ez már a bérigény megadásakor is kritizálva volt, hogy mire föl akarok ilyen fizetést, amikor friss diplomás vagyok (28 évesen...).



ápr. 4. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Ugy tudom 2023.07.19. ota ilyen lassu a HR.
ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Nincsenek piacképes kompetenciáid és van 500 jelentkező olyan paraméterekkel amivel te rendelkezel így nyilván nincsenek rákényszerülve arra hogy siessenek. Én például pillanatok alatt szoktam ajánlatot kapni mert félő hogy másik cégnél kamatoztatom a hatalmas tehetségemet.
ápr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, milyen területen vagy, de olyan pénzügyi elemző pozíciókra, amire két éve 10 jelentkezést kaptunk, most 100-200 esik be.


Ezt nyilván több munka feldolgozni valamint a szakmai csapatok interjúztató kapacitása sem változott érdemben az elmúlt időkben.


És van, hogy egyszerre 20 különböző pozícióra keresünk embert.

ápr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
múlthét csütörtök óta
ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Rengeteg a munkanélküli, a leépített, vagy a tönkrement / csődszélén táncoló vagy kapzsi vállalkozó! A politikai helyzet sem túl bizalomgerjesztő még nemzetközibe se. Meg volt ez a német balhé is, így most elkezdett mindenki túlélésre bespájzolni! Kivárnak!
ápr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!