Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Működhet ha így keresek állást?

Működhet ha így keresek állást?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy úgy keresnék állást, hogy abban az esetben, ha esetleg szeretnék egy cégnél dolgozni, de a neten nem találok egyetlen álláshirdetést sem tőlük, akkor e-mailben keresném meg őket, hogy esetleg szeretnének-e foglalkoztatni.


Ez működőképes lehet?



ápr. 4. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem a kommunizmusban élünk, ha kell ember egy adott pozícióra akkor a HR osztályos meghirdeti, ha nem kell akkor nem fognak csak miattad egy új pozíciót létrehozni se nem fogja őrizgetni a HR-es az önéletrajzodat mikor a mostani gazdasági helyzetben több száz CV érkezik be még IT pozíciókra is. Egyből megy a kukába válasz nélkül ha random elküldöd az önéletrajzodat, nem konkrét pozíciót pályázol meg.
ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Nem.
ápr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Ahol én dolgozom ott az ilyen önéletrajzok törlésre kerülnek anélkül hogy bárki is megnézné.
ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Nem
ápr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Ritkán működik.
ápr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Én így jelentkeztem a mostani munkahelyemre, szerencsém volt, pont nem sokkal azelőtt keletkezett üresedés. (Kb. 25 fős cég, mérnök pozíció.) A HR-es olyannyira nem dobta volna ki, hogy nincs is HR-es. :) Hasonló kaliberű céghez pedig annak ellenére behívtak egy interjúra, hogy nem volt üres pozíció, abban maradtunk, ha szabadul fel náluk pozíció és nekem is megint aktuális, szeretettel várnak. Olyan kapcsolat azért nem alakult ki persze, hogy ők keressenek fel mielőtt hirdetnének (bár nem tartom lehetetlennek, mert dolgozik ott ismerősöm), de ha innen el akarnék jönni biztos felkeresném őket megint.

Szóval én bíztatlak erre, bár az eredmény nagyon függ megpályázni kívánt pozíciótól, a cégtől, meg attól, hogy te mit tudsz nyújtani.

ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van működhet
ápr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!