Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bsc Villamosmérnökként mennyit...

Bsc Villamosmérnökként mennyit kéne kb keresnem?

Figyelt kérdés

Mi számítana átlagosnak, rossz vagy jó fizunak?

Bp, multi, it/hiradástechnika - nem programozás, 5x8 óra.



ápr. 4. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Én 1,6 milliót keresek 5 éves tapasztalattal. Azt meg honnan tudjam hogy a te tudásod mennyit ér a piacon? Kezdjél el interjúzni és ha jobb ajánlatot kapsz akkor válts, mert alul vagy fizetve, ha senkinek nem kellesz akkor örülj annak amennyit a jelenlegi helyen keresel...
ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Valahol bruttó 750-1,5m között. :D Az egyik legfontosabb infó lemaradt, hogy mióta dolgozol az adott területen...
ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
5 év
ápr. 5. 09:59
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Akkor olyan br. 1-1,3m-ra szűkíteném. Ha kevésbé megy, kevésbé vagy motivált, akkor 1-1,1m, ha pro vagy akkor 1,2-1,3m.
ápr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Azt azért alaki megmagyarázná nekem (csak sima villanyszerelő), hogy egyetlen "villamosmérök" képességű dolgozó jóember, mi a lófitymával állít elő egy hónap alatt 1,3 millió forint nyereséget?


Csakmert komplett 5-6 fős brigádoknak nem megy ennyi nyereség sokszor, és ők nem csak rajzolgatnak!

ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

PLC vagy robotprogramozás pl. 15-25eft/órával megy belföldön, külföldön 70-150 euró/óra. Ha csak rajzolgatsz, 8-10 eft/tervlap, egy 100-150 tervlapos (+ még egyszer annyi a sallang) rajzot 3-4 hét alatt össze tud rakni egy ember a nulláról. Ha nem először csinálja, akkor fele annyi idő. Ha sietni kell akkor 1 hét, de akkor éjjel-nappal azt csinálja.

Mi 200 eurós órabérben tesztelünk elektronikai termékeket egy multinál, abból bőven kijönnek ezek a fizetések. A beágyazott fejlesztések esetén meg akkora összegek röpködnek a megrendelő és a kivitelező között, hogy le sem tudom írni. :D Egy példa, egy autó gyártási költségének 50-60%-a a jármű mikrovezérlőin futó szoftver és hardver tesztelésére megy el.


Az épületvillamossági kivitelezés más terep, nem biztos hogy össze kell hasonlítani egy bármilyen terméket előállító multival, nyereség szempontjából. Épületvillben az megy, hogy a beruházó osztja a pénzt, mire az odakerül a kivitelező kezébe, már meg van tizedelve. Viszont ha egy 5-6 fővel dolgozó vállalkozás nem tud kitermelni ekkora profitot egy hónapban, ott szar a költségszerkezet, vagy alacsony a munka egységára, vagy lassú a munka -> ugyan azt 4-5 ember is meg tudná csinálni heti 40 órában. Spórolsz 1-2 fizetést, és már is 2m+ a profit. De szerintem nincs értelme hasonlítgatni, nagyon más világ, mind a forgó tőke, mind a tevékenység jellegét tekintve.

ápr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Legutóbb multinál karbantartó mérnök poziba és kis cégnél dízelmotoros erőművek vezérlésének tervezéséhez, beüzemeléséhez, programozásához ajánlottak 1,2 illetve 1,3m bruttó alap bért. Beágyazott hardverfejlesztő ismerősöm fele annyi tapasztalattal megkeresi ugyan ezt. De ismerek olyan tagot aki 15 év tapasztalat + felelős műszaki vezető + kamarai tag, 3-4 fős tervező csapat tartozik a keze alá épletvillamossági tervezőirodánál, ő bruttó 1,5m alap bért kap.

6 éve dolgoztam üzemvitel biztosításban egy autóipari multinál, mint PLC mérnök. 12 órás váltott műszakban jártunk, ott az én főnököm 480 eft-os napidíjjal számlázott a multinak, abból ~20%-ot elvitt a fizetésünk szuperbruttóval, még egy 10-es az üzemanyag, a többi szinte tiszta profit. Manapság egy hasonló munkát 6-800 eft napidíjjal is ki lehet számlázni, elég hozzá 2 ember, akiknek a piachoz képest jó fizetést adsz. 1 hét alatt kitermeli az alkalmazott a havi fizetését.

ápr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
6: jó nagy sületlenség. Pont azért raknak mindenbe is mikrokontrollert a kocsikban mert filléres tétel. Az ezeket programozó emberek nagy része max képen látott millás fizetést....
ápr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

😄 Nem a mikrokontroller kerul ennyibe, hanem a rendszertervezes, fejlesztes, teszteles.

Egyebkent pont hogy a mikrokontrolleres szakiranyokkal, illetve az azokban vegzett mikrokontroller programozassal lehet megkozeliteni a brutto 1,5 millios fizeteseket. Nincs ebben semmi suletlenseg, egyszeruen ilyen a piac.

ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Itt egy hirados mernok allas bersavval:

[link]


Epuletvill bersavval:

[link]

[link]

[link]


Beagy fejleszto bersavval:

[link]


Beagyazott C es Matlab szaki, bersav nelkul, de itt is boven 1m folott lehet kerni:

[link]

[link]


Autoipari tesztelo bersavval:

[link]


Rengeteg van meg, egy 5 perces kereses utan ennyi, amin megakadtam.

ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!