Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki hogyan gazdagodott meg?

Ki hogyan gazdagodott meg?

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleményét várom aki ténylegesen sikeres illetve vagyonos vagy ismer ilyen személyt a közvetlen ismeretségi körében, esetleg véleményt köszönöm.

ápr. 7. 11:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Mit ertesz pontosan gazdagsag es vagyonos alatt?
ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Neveztek már gazdagnak, de ez elég nevetséges állítás, simán jó alkalmazotti fizetésem van, saját ingatlan meg egy gyengébb nyolc számjegyű megtakarítás a bankban, plusz elég könnyen megengedhetek magamnak dolgokat.


Szóval előbb azt kéne tisztázni, hogy mit jelent a gazdagság. Azt is meg tudom érteni, hogy szegényebb kistérségekből nézve az, hogy hazaviszek magyar munkahelyről nettó 1.5 millió forint körüli pénzt havonta már krőzusi szint, csak akkor meg elég sokan esnek bele ebbe.

ápr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Személyes vagyon 200-300 millió körül már vagyonosnak nevezném. Van pár ilyen ismerősöm de nyilván az ő történetüket ismerem.
ápr. 7. 11:34
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Én sehogy. Csóró vagyok.
ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Jóval okosabb vagyok az átlagnál és bármibe kezdtem sikerre vittem.
ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Nekem van egy ismerősöm akinek van vagy 500 milliós vagyona. De nála nagyobb xarrágót én még nem láttam.

WCt a fürdővizzel húzza le. Állandóan trükközik az önkiszolgáló pénztárnál. Azt számolgatja hogy hány kifli súlya pl a sajt mert akkor azt üti be hogy 4 kifli és nem a sajtot. Télen 18 fokban lakik. Stb.

ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

200 millióm nekem sincs. Ha mindent pénzzé tennék, talán 130-140 millióm lenne. De! Nem tartom magam gazdagnak, a rendszeres havi jövedelmem alapján meg pláne nem!

Alkalmazottként dolgozom, a KSH átlagot meg se közelíti a fizetésem. A 30-as éveimben járok, saját családom, eltartottam még nincs. Nincs drága hobbim, nem élek nagy lábon, nem szórom a pénzt, luxusra nem költök.

A felmenőim a 20-as éveimben kihaltak. A nagyszüleimet nem is ismeretem. Apám 21 éves koromban halt meg, anyám pár évvel később. Ők még csak nyugdíjasok sem lehettek... Szóval onnan meg minden rám maradt.

ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
saját vállalkozást kell csinálni és pofátlanul túlárazva adni a termékeket. A proli, pénzügyi analfabéták megveszik. A legjobb ha álmokat adsz el nekik, hogy "ők is megcsinálhatják a termékeddel a saját szerencséjüket" persze te ezért felelősséget nem vállalsz.
ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
NER-ről hallottál-e?
ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%

Faterom ez alapján ide tartozik, 100m körüli likvid tőke, 4-500m körüli ingatlan vagyon.

Az egész alapját a 90-es években alapított cégből építette fel. Másként (alkalmazottként) ez szerintem nem is lehetséges.


De ma ez már sokkal nehezebb, akkoriban bármibe bele lehetett vágni mert pangott a rendszerváltás után a piac. Ma még minden telített, átlagosan már semmit sem érsz el.

ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!