Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki sokáig volt munkanélküli,...

Aki sokáig volt munkanélküli, nem igen hívták interjúra se, végül mi hozta meg az áttörést, hogy sikerült elhelyezkednie?

Figyelt kérdés

ápr. 8. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem szabad olyan önéletrajzot beadni, amin látszik hogy évekig munkanélküli voltál, mert instant kukázzák az önéletrajzod. Kamuzni kell valamit oda, mittomén napi bejelentéssel voltál építőipari segéd vagy hasonló, amit nehezedd lenyomozni hogy nem igaz. Vagy az ilyen legalja helyre kell elmenni, és ott kiseggelni pár évet, hogy látszon hogy dolgoztál, ahol nem igazán érdekli őket, hogy kicsoda micsoda vagy, mert akkora a fluktuáció, csak menjél dolgozni.
ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem látszik rajta, igazából mint adószámos magánszemély már munka mellett tevékenykedtem, miután a határozott idejű szerződésem lejárt, azt folytattam, meg a gyermekem vinni/hozni kellett suli/korai edzés, részmunkaidős állást kerestem sokáig, de nem találtam. Az utóbbi időszakban elkezdett egyedül közlekedni, így újra elkezdtem pályázni rendes állásokra, most már mindegy lenne a munkaidő is. Nem tudom, neked mi az alja hely, csomagolni és árufeltöltőnek többször jelentkeztem, de semmi reakció, a takarítónőn gondolkodom, szerintem annyira nem tudom lebutítani az önéletrajzom, hogy oda jó legyen.
ápr. 8. 12:21
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Hosszabb ideig nem dolgoztam, mert a kanadai barátnőmmel egybeköltöztünk Kanadában és jártuk a világot, nyaralgattunk stb... Majd szakítottunk, hazatértem tartósan Magyarországra úgy hogy 2 éves lyuk keletkezett az önéletrajzomban de a végezttségem (kiberbiztomsági mérnök MSc, etikus hacker / cisco CERT-ek) és a nyelvismeret (angol felsőfok, francia közép, német közép) füstölt úgyhogy 2 hét alatt több cégtől is kaptam ajánlatot és simán elhelyezkedtem full home office, ezt tudtam intézni a legenda visszatért ;)
ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 évig voltam itthon GYED-en, két gyerekkel.

Mivel passzívban voltam, én beírtam az előző munkahelyemet. Nem is hazudtam voltaképpen.

Találj ki te is valamit, általában nem ellenőrzik vissza.

ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

"mi hozta meg az áttörést"


Felkeltem a padlóról. Onnantól kezdve, hogy pozitívabban álltam a dolgokhoz (azért nem sikerült eddig, mert valami sokkal jobb vár rám) bevonzottam az állásokat. Addig semmi nem sikerült. Szerintem negatív kisugárzásom volt, azért...

ápr. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Vállalkozni kezdtem, mellette EFo max, de semmi komolyabb, na ez hozta meg az áttörést!

Nekem nem a főnök írja a beosztást, hanem magam írom a naptárat amikor van időm, és az áraimat is én szabom meg!

Ha épp nem akad semmi, akkor meg ott az EFO.

Megyek "próbanapozni" vagy akármire amihez van papírom (van jópár).

Az nap végén instant pénz!

ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Ausztria
ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy a minimálisra adtam le az igényeimet; takarítottam, mosogattam, akár egy-egy napos alkalmiban is.
ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Alkalmi munkát hol találtatok?
ápr. 16. 10:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Giggle.hu
ápr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!