Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikában dolgozók: ti...

Informatikában dolgozók: ti hogyan vennétek most, ha egy cég az első körös interjút is személyesen akarná?

Figyelt kérdés

Friss jelentkezésre is személyesen akarnának behívni, még első körben sincs online interjú.


Nekem kicsit kellemetlen, mert nem sokat tudtam kideríteni a cégről, ami nekem a magánéletem miatt fontos lenne. (van-e home office, mi a törzsidő, stb.)


Így megmondom őszintén erősen gondolkodom, hogy mit mondjak erre.


Én eddig soha nem találkoztam ilyennel. Az elmúlt 1 évben 2 helyre mentem el személyesen, a 2. és 3. körös interjú kapcsán.


Mik a vélemények?



ápr. 10. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
ugranék a következőre a több ezer lehetőség közül
ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1: Ha nem is több ezer van nekem, de jelenleg van két zajló pályázatom. (Első kör utáni várakozás.)


Szerintem kénytelen leszek feldobni nekik is, hogy tartsuk az elsőt online. Igazából nem részletezem, de családi okok miatt nekem eleve számít a rugalmasság, és valamilyen mennyiségű home office a preferált.

ápr. 10. 16:15
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem igazán értem, hogy mi a gond a személyes interjúval. Ettől függetlenül még simán lehet olyan hely, ami neked meg fog felelni pl. HO szempontjából.
ápr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Semmit, felnőtt emberként eldönteném, hogy megéri-e az energiát, pénzt és időt. Neked ez miért nem megy?
ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Aktív Szál ***** válasza:
33%
Mivel én már csak full HO-ban gondolkodom, így dobnám őket.
ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelmű, hogy nem jelennék meg, de még a fáradtságot sem venném, hogy visszamondjam az interjút. Ha már ilyen bohócok, hogy személyes interjút tartanak akkor jelenjenek meg ők maguk a megbeszélt helyen ahová én nem óhajtok megjelenni.
ápr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Számomra ilyenkor nyilván kérdés, hogy mekkora erőfeszítés nekem elmenni az interjúra?

Nyilván más, hogyha 3 órás autó/vonatút és más, hogyha 3-4 metrómegálló.

ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem gond, ha a közelben van.
ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy a 8-as mondja.

Én egyszer mentem el Budapestre egy személyes interjúra, akkor megfogadtam, hogy soha többet. Kb. fél órát beszélgettünk, semmi olyan nem történt, amit online ne tudtunk volna megoldani. Fejvadász volt, és annyit sem tudott elérni, hogy behívjanak. Szóval erős pofátlanságnak éreztem a dolgot. Ha adatbázisba gyűjt adatokat, akkor utazgasson ő.

A mostani munkahelyemen 3 kör volt, mindegyik online.

Őszintén, én nem is erőltetném a helyedben. Biztosan nem te vagy az egyetlen jelölt. Ha meg is oldják az online interjút, eleve nagy hátránnyal indulsz, ha már az elején ilyen kikötéseid vannak.

Egyébként sem hinném, hogy annyira home office-os társaság lenne, ha már ezzel is így vannak.

Persze tudom, nagy illetlenség megkérdezni az első interjún, vagy akár az előtt, hogy van-e home office-os lehetőség, de én is messze lakom a fővárostól, szóval én is csak olyan cégekhez interjúztam, ahol ez már eleve fel volt tüntetve a hirdetésben.

ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak nem is a sokkal több választási lehetőséggel rendelkező fejlesztői közegből szoktam interjúztatni, de a személyes kört egy esetben tudom elfogadni: gyere be, ez már az utolsó kör, beszélgess a leendő csapattal, meg ők veled. Slussz.
ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!