Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát érdemes ADHD-val...

Milyen munkát érdemes ADHD-val dolgozni? Több, mint 2 év irodai munka után jöttem rá, hogy a programozás nem nekem való és nem is szeretem.

Figyelt kérdés

2 éve és 3 hónapja dolgozok irodában informatikusként, leginkább programozással foglalkozok. Nettó 500 ezret keresek, viszont éjjelente nem tudok rendesen aludni, mindig az irodai feladatokon jár az eszem. Mivel ADHD-m van (figyelemhiányos hiperaktivitás zavar) így nem igazán bírom az ülőmunkát, szabályosan kínzásnak érzem a napi 8,5 óra ülést.

Sajnos csak az egyetem elvégzése után jöttem rá, hogy nem bírom az ülő munkát és a mozgásszegény életmódot. Pedig járok heti 4-5 alkalommal konditerembe (imádom), 2-3 alkalommal futni és rengeteget sétálok (napi 5-10 km-t).



ápr. 14. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Bocsánat, hogy kicsit más irányba terelem, de gyógyszerezve vagy? Az nem segít?
ápr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Mondjuk erdész?
ápr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A hiperaktivitas miatt gyorsabban vegzel a feladattal emiatt lesz idod kimenni setalni egyet. En ezt mindig meg tudtam oldani. Bar nem szerettek de mivel jol dolgoztam elturtek.
ápr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
sírásó
ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mad Max2 válasza:
13%
biorobot egy kinai akugyárban
ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamennyire megy a prog, akkor érdemes lehet olyan irányba elmenni, ami nem csak és kizárólag irodai környezetben programozást jelent. Gondolok itt beüzemelő PLC-s vagy beágyas vonalra, ipari rendszerek adatbázis programozására, scada és adatbázis programozás vagy épületautomatikai vonal. Van amelyik ezek közül elég távoli metszetben, de talán metszetben van azzal amit csinálsz, viszont inkább mászkálós, pörgős munkák, bizonyos helyzetekben még jól is jön a hiperaktivitás, ha van mögötte szakmai tartalom.
ápr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

ADHD oké, de mindent nem lehet erre tenni. A figyelemzavar nem csak az ülő munkát érinti, hanem kb mindent.


Arról nem beszélve hogy én a helyedben megpróbálnék előbb felkerestni egy szakértőt, mert az ADHD lehet dolgozni és nagyon sokat lehet javulni.

ápr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%

"szabályosan kínzásnak érzem a napi 8,5 óra ülést."


Milyen fos helyen dolgozol programozóként ahol nettó 500 a fizetés több mint 2 éves tapasztalattal és 8,5 órát kell ülni munkaidőben ráadásul irodában?


Én 3 éves tapasztalattal dupla ennyit keresek és kvázi a felét dolgozom, azt is home officeból, ha kedvem tartja a "kötelező" napi meetingeket fejen állva hallgatom azt a 2-3 óra effektív munkavégzést az ágyamból vagy a jacuzzimban ülve csinálom. Ha ennyit se bírsz ki akkor menjél segédmunkásnak építkezésre a 40 fokos tűző napra sittet hordani vagy közmunkásnak.

ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Amellett, hogy valóban fordulj szakértőhöz, és igyekezz változtatni az agyi defekteden (lehetséges, csak kitartás kell hozzá), érdemes annyiban változtatni a munkakörnyezeteden, hogy emelhető asztalon dolgozz, és egy kompakt futópadon sétálj munka közben. Így akár napi 20 ezer lépést is letudhatsz, miközben a produktív maradsz. (Alapvetően mindenkinek erre volna szüksége, és egyre több helyen megoldható, csak általában a munkahelyek még a megfelelő folyadékbevitel biztosítására is tojnak, nemhogy arra, hogy úgy mozoghass, hogy ne szívroham vigyen el…)


Ha erre nincs mód, keress olyan munkahelyet, ahol van rá mód.

ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!