Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár az valamilyen hátránnyal,...

Jár az valamilyen hátránnyal, ha csak napi 4 órában vagyok bejelentve? (részletek megjegyzésben)

Figyelt kérdés

Többet dolgozok, mint heti 20 óra, de semennyit nem kapok feketén. Van egy feladatom, ami miatt most túlóra pénzt kapok, ami nagyjából annyi, mint a 4 órás munkabérem vagy még több is. (Emellett van olyan plusz órám, amit csak szimplán nem fizetnek meg, de sajnos ez a szakmám velejárója, hogy plusz gyakorlat kell, amit nem tudnak megfizetni)

A munkáltatóm azóta szerintem rájött, hogy nem járt ezzel jól, már mondta, hogy felvesz 8 órába, csak akkor a most túlórás része a munkának is a munkaidőm lesz, onnantól nem fizetnek plusz órát. A plusz meló pedig kiszámíthatatlan, de biztos, hogy nem fér bele a 8 órába (onnan kezdődik, hogy 2x 3-3,5 óra utazás eljutni meg visszamenni), de akkor már nem fizetnének a plusz időért, max. azt mondják, hogy akkor a többi napra kevesebbet osztanak be, de javasolják, hogy legyek bent többet a plusz gyakorlat miatt. Így lehet a végén több munkával, kevesebbet keresnék :/

Van annak hátránya, hogy csak 4 órában vagyok? Ami bennem felmerült az az egyetemi röghöz kötés. Annál nézik, hogy hány órában alkalmaznak vagy csak a ledolgozott napok száma számít, azon belül az órák nem? Van olyan ok, ami miatt érdemesebb lenne 8 órában alkalmazottnak lennem?


ápr. 15. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Ha 8 órában dolgozol, akkor értelemszerűen több a bejelentett béred. Táppénznél, majdani nyugdíjnál, hitelfelvételnél számít a több bér.
ápr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1, nekem pl négy órában több, mint nagyon sokaknak a duplájában.


Kérdező, egyetem miatt mindegy, ott a biztosításban töltött napok számítanak.

Ha a béred arányosan kevesebb a minimálbérnél, akkor a nyugdíj összegének megállapításához számított szolgálati időd lesz kevesebb erre az időszakra. (maga a jogszerző idő nem csökken)

ápr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!