Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban, Ausztriában,...

Németországban, Ausztriában, Svájcban vagy Magyarországon jobb élni magyarként? (fizetés, biztonság, nyugdíj, üzemanyagár, élelmiszerár, lakbér)

Figyelt kérdés

ápr. 17. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Megfelelő végzettséggel Magyarországon a legjobb élni svájci cégnek dolgozva teljes remote. Contractorként dolgozom 100% home officeból 10 év alatt 3 ingatlant vásároltam - budai lakástól kezdve balatoni nyaralón át falusi kertes házig. Ugyanebből a pénzből Svájcban vehettem volna magamnak egy odut + a megélhetési költségek is jóval magasabbak. Ott egy középosztálybeli csicska lettem volna egyetlen saját lakással amit hitelre tudok megvenni míg itthon bőven átlag feletti életmódot tudok folytatni a fizetésemből.


Ha pedig valami végzettség nélküli selejt vagy akkor ausztria és németország jó választás mert tömegével veszik fel az alulfizetett prolikat hentesnek, szobalánynak és egyéb fika pozíciókra amit éppértelmű ember nem vállal el csak akinek nincs egzisztenciája.

ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

#1 ennek semmi ertelme, ennyi erovel Bangladeshben pl. jobb elni megfelelo vegzettseggel svajci cegnek dolgozva teljesen remote. Az meg olcsobb putri, mint Magyarorszag.

Raadasul putribol is csak egy bizonyos szint alatt eri meg, a contractoroknak ugye pont az a lenyege, hogy szarul fizetik oket, csak a sajat orszaguk fizeteseinel jobban, ezert mindket felnek megeri.

ápr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó karriered van akkor mindegyikben kényelmesen meg tudsz élni.

Ausztriába olcsó a lakhatás relative viszont progresszív adó szépen beleeszik a fizuba.

Svájcban jó a fizu de minden baromi drága, szolgáltatások, lakhatás stb.

Magyarországban a lakhatás nem olcsó főleg BPn nem de a szolgáltatások jóval kevesebb összegbe kerülnek.


Persze beleveheted ebbe az oktatás/egészségügyet is, meg azt hogy mondjuk MOn kívül haza kell utaznod és el megy valszeg egy csomó szabadságod és társai.

ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban jobb, de nem csak a magas bérezés miatt, hanem azért, mert az állam nem kopasztja meg annyira a fizetést.


Németországban, Ausztriában nagyobb a bérből az elvonás, mint Magyarországon.Én ezért nem is laknék egyikben sem,sem hasonló országban.Inkább Svájcban.

ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azért az hogy mennyire tudsz németül nagyon nagy szerepet játszik ebben a döntésben
ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kicsit jobban, mint alapfokon
ápr. 18. 11:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországba dolgozok 1550 nettoért amiből 380 a szoba... nincs családom, barátnőm senkim, nincs hiteleme. Így nekem megerit.. 25 vagyok havonta 800 eurót tudok félrerakni
ápr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
En Svajcban elek mar nagyon regota, es Magyarorszagra csak egy evben egyszer utazok. A svajci es magyar eletszinvonalat nem lehet összehasonlitani. Nemcsak, hogy anyagilag, de nivoban is oriasi a különbseg. Itt magas foku demokracia van, az emberek elegedettek. Az emberek viselkedese, az ügyintezes, a kultura, minden-minden joval magasabb szinvonalu itt. A kedvezö adozasrol nem is beszelve. Kerdesedre a valaszom, igen, sokkal jobb elni Svajcban magyarkent. Persze jol be kell illeszkedned, a nyelvet perfektül kell beszelned.
ápr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nyelvet alig makogó bevándorlóként mindenütt hisztizni és sértődözni fogsz....

életszínvonal természetesen svájcban a legjobb, csak oda valahogy ki is kell kerülni és le is kéne telepedni... és a svájciak messze zártabb ország mint a másik kettő.

ápr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9


Ma már akármilyen jöttment hülyét beengednek. Svájcban én még analfabétákkal is találkoztam. Ezt a szó konkrét értelmében 😅

ápr. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!