Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban, Ausztriában,...

Németországban, Ausztriában, Svájcban vagy Magyarországon jobb élni magyarként? (fizetés, biztonság, nyugdíj, üzemanyagár, élelmiszerár, lakbér)

Figyelt kérdés

ápr. 17. 18:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%

A svájci adózás megtévesztő. Mert hiába alacsonyabb, mint máshol (ahol lakom ott olyan 25% körüli) de nem fedi le pl az egészségügy ellátást, tehát a nettó fizetésedből még egy rakás plusz másik dolgot kell önerőből fizess. Az egészségbiztosítás pedig egy hatalmas átverés és pénzcsalás. Pl Genfben, ahol laktam a legolcsóbb volt 500Fr havonta. De mivel ez a legolcsóbb, ezért nyilván ha orvoshoz mentem volna még 2'500 frankot ugyanúgy magamnak kellett volna fizessek.

Tehát én azt látom, hogy Svájc és a többi nyugati ország közt nincs már olyan nagy különbség, mivel Svájcban szemben Németországgal vagy Ausztriával a fizetések semmit sem emelkedtek az elmúlt tíz év óta

ápr. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Aloha8 ***** válasza:

11. - Az ado Zürich Kantonban kb. 8-9 %. A betegbiztositast külön kell fizetni, en havonta 250 CHF-ot fizetek. A betegbiztositas összeget az eves adobol le lehet vonni.


"De mivel ez a legolcsóbb, ezért nyilván ha orvoshoz mentem volna még 2'500 frankot ugyanúgy magamnak kellett volna fizessek."- ez az önerö, vagyis, ha ritkan vagy beteg, akkor a legmagasabb Franchiset valasztod, ami 2500 CHF, vagyis, ha megis csak orvoshoz kell menned, legrosszabb esetben, vagyis max. 2500 CHF-ot kell fizetned abban az evben. Ennek fejeben viszont az eves biztositasi dij joval kevesebb. En mindig ezt a Franchiset valasztom, havonta 250 CHF az alapdij, es evente meg pluszban kb. 200 CHF-ot költök orvosra. Egyebkent juniusban szavazas lesz arrol, hogy a betegbiztositas ne legyen több, mint a fizetesed 10 %-a.

A fizetesek Svajcban pedig emelkednek minden evben az inflaciot kiegyenlitve. De mivel az utobbi 10 evben alig volt inflacio, volt amikor minusz (!!!!) inflacio volt, persze, hogy nem emelkedtek. Egyebkent kerni is lehet fizetesemelest, ha ugy erzed, hogy alul vagy megfizetve.

ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12


Nem az infláció a lényeg, azt meghagyom azoknak akik az irodában az íróasztal mögött számolgatnak. Engem az érdekel, hogy miért mennyit kell fizessek. Mind az albérlet mind a Krankenkasse árak folyamatosan emelkednek. Tehát lehet kívülről hűde milyen f*szán hangzik, hogy erősödik a frank az euróhoz képest, viszont itt Svájcban élve én csak annyit látok, hogy stagnáló fizetések mellett emelkedő kiadások vannak.

És itt a fizetésekre térve, azt hogy nem emelkednek arra mondok egy példát: ha megnézed milyen órabérért toboroznak pl tetőfedő, bádogos, ácsokat stb azt látod, hogy ilyen br. 30-40Fr/St. közötti a bér. Az a helyzet, hogy tíz-tizenöt éve is ugyanekkorák voltak a bérek.


Azt elismerem, hogy ahol te laksz, Zürich kantonban, az sokkal jobb. Messze az a legjobb egész Svájcon belül. Viszont oda nem lehet csak úgy odaköltözni, mivel iszonyú nehéz albérletet vagy kiadó szobát találni ott (pont emiatt, mert az a legjobb és mindenki oda akar költözni). Sokszor több tucat emberrel kell elmenni Terminre. Eredetileg én is oda szerettem volna költözni, de sajnos nem tudtam szállást találni (bár én férfi vagyok, az meg ugyebár plusz hátrány albérlet kereséskor mindenütt - nem csak Svájcban)

ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Cnc marósként sincs ekkora különbség a három ország között megélhetésben?

Vagy Svájcba inkább felsőfokú végzettséggel éri meg, míg Németországba jobban keresik a szakmunkásokat és a fizetésük többet ér ott?

ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14


Ez kizárólag lehetőségek kérdése. Konkrét munkahelyfüggő. Azt nézd, hogy az adott cég jó legyen és a bér is megfelelő. Utána érdemes csak az országot nézni.

ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!