Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság katonának menni?

Megéri manapság katonának menni?

Figyelt kérdés
Milyen az élet? Mennyire nehéz a kiképzés? Mik az elvárások? Mennyit fizetnek?

ápr. 20. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Egyáltalán nem éri meg, az ember egy idő után kikészül ennyi sz*rságtól, ami ott van. Én "csak" az elszenvedő fél voltam a történetben, mivel a párom katona volt.

- Kezdődött a migrációs válsággal, amikor a déli határra kellett menni. Kb. ilyen 2 hetes etapokra, volt mikor inkább a 3 hetet súrolta.

- Covid idején még a kórházba is beosztották őket feladatokra. Egy hetes időtartam.

- Most meg folyamatosan kiképzésekre járnak, akik még ott maradtak. Sátorba alvás + hideg élelem. 1 hét-2 hét (attól függ).

Ha valakinek, akkora mákja van hogy valami jobb melóra beosztják, ott el lehet jobban lenni. Otthon is tud lenni többet.

Összefoglalva: akinek nincs családja és kalandra vágyik, az vágjon bele. De én nem ajánlanám az ellenségemnek sem.

ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Katona konyha a legjobb, oda bekerulsz es egesz eletedre el vagy latva
ápr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Aktív Szál ***** válasza:
44%
Katonának soha nem éri meg menni.
ápr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Igen megéri sportolsz és fizetnek érte, van kötöttség de hol nem?

Bankár,informatikus,szakács,stb... rabszolga sehol sincs a katonához képest!

ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon erősen személyiségfüggő, hogy valaki jól érzi-e magát a katonaságnál vagy sem. Azok az emberek jól érzik magukat, akik szeretik hogy minden nap más, jönnek-mennek, állandóan történik valami azoknak viszont pokol akik egy klímás irodára vágynak ahol egész nap powerpointot szerkesztenek és fogalmatlan embereknek értelmetlen dolgokat magyaráznak zoom meetingen. Megint másik embernek teljesen megfelelő a gyári meló, ahol a szalag mellett minden nap kiszámíthatóan ugyan azok a feladatok.
ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Aktív Szál ***** válasza:
49%

"Bankár,informatikus,szakács,stb... rabszolga sehol sincs a katonához képest!"

Röhög a vakbelem. Én "rabszolga" informatikusként ülök itthon és a katona fizetésének többszörösét keresem.

ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Menjen akinek tizenhét anyja van!
ápr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
#4 csak nekik nem mondják holnap, hogy irány a front és lehet nem jössz onnan vissza élve.
ápr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Kapsz szállást, kosztot és fizetést is.

Jobb, mintt egy albiban éhezni.

ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Anyagilag aligha éri meg, az emberek sosem azért jelentkeztek önkéntesen a honvédségbe, mert pénzügyileg annyira megérte nekik.
ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!