Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezekből a Magyarországi...

Ezekből a Magyarországi fizetésekből hogy élnek meg emberek? Hogy nem halnak éhen?

Figyelt kérdés
Nyilván nem lehet mindenki orvos vagy ügyvéd vagy programozó. Akik egyszerű munkát végeznek és mondjunk nettó 200-250 et kapnak vagy még annyit se hogy élnek meg? Sehogy sem értem. Már rég tömeges éhezésnek kéne lennie. Vagy nem? Hogy lehet ilyen kevés pénzt adni egyáltalán? Minimálbér még ennél is kevesebb sokkal.

máj. 1. 18:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
54%

Hát az az igazság kedves 20as, hogy a MÁVnál úgy van, bekerülsz diplomával kapsz egy diplomás minimálbért amit a MÁV bértábáján megtalálod, amit kb nettó 400-450 ezerre felemelnek ha van pár év tapasztalattal. Ha majd 5 év tapasztalatod lesz diplomás munkakörben a MÁVnál előléptethetnek szakértővé, nézd meg a MÁV szakértői bértába legkisebb sávja bruttó 870 ezer, ami nettó 580 ezer, a legmagasabb bruttó 1,1 millió Ft ami nettó 700 ezer Ft.

De hozzá kell tennem, hogy a MÁV mivel állami brutálisan kapcsolatalapú, tudok olyat aki kereskedelmi diplomával, 1 év tapasztalattal, 25 év alatti szja mentes nettó 650 ezret keres. Csak ahhoz ,hogy szakértő legyél, a MÁVnál elég keményen kell hátszél. MÁVnál sok olyan van, igazgatóságban, diplomás vezető pozícióban, aki kapcsolatos, illetve fidesz pártkáder.


De vissza térve a maszek cégekhez, én is kb ezt hallom nettó 300 kezdő mérnökként 10 éves tapasztalattal se hallok nagyon nettó 500 nettónál magasabb bért. Ma Budapesten egy targoncás, vagy egy 3 műszakos szalagmunkás megkeres nettó 300at.


Amikor még én 10 éve voltam középiskolás szinte ez volt: 2014ben

képzettség nélküliek: 60-80 nettó

szakképzettek: 70-100 nettó

Mérnökök 250-400 nettó


Ma azt láttom, brutál összenőtek a fizetések, anno emlékszem egy kezdő mérnök keresett 10 éve Pesten ilyen 230 nettót, egy szalagmunkás meg alig 80 nettót. Tapasztalattal még jobban kinyúlt az bérolló.

máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Senior Séf ***** válasza:
43%
Ha kevés a fizu, lejjebb kell szállítani az igényeket is. Nem kötelező évente új telefont venni...
máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
84%
21: túl sok mérnök végzett azóta. Törnek lefele a bérek.
máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!