Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menyivel érdemes belekezdeni...

Menyivel érdemes belekezdeni a tőzsdébe?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
a minimum összeg amivel tudsz részvényeket venni. a párom (nem magyar) jó pár éve vett eon részvényeket és nagyon megszaladtak neki. csak 2000 €-t fektetett bele azóta már több mint kétszerese. igaz nagyon régen vette öket. de van több részvénye is kisebb és nagyobbak, van ahol 500 €-t vesztett mióta megvette. valaki euro miliókat veszít nyer.
2009. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akármennyivel. Végül is a nyereség/veszteség százalékokban mérhető. Azért annyi nem árt, hogy legyen pénzed megvásárolni pár részvényt, legalább az olcsóbbakból. :)

100.000-ből szerintem már lehet taktikázni, de ha valaki nagyon elszánt, akkor szerintem akár 10.000-ből is lehet szépeket bukni... de akár nyerni is persze. :))

Az a baj, hogy általában a vételnek illetve eladásnak van egy jutaléka a brókercég felé. Ez általában egy százalékos összeg, de van egy minimális díj. Egy példa: a jutalék az összeg 0,2%-a, de minimum 150Ft. Ha ezt visszaszámolod, akkor 75000Ft-ig mindig 150Ft, felette 0,2%, azaz arányosan egyre kevesebb plusz költségbe kerül 1-1db részvény.

Mondjuk veszel 10db xy részvényt 90Ft/db-ért. Ezután felmegy az ára és eladod 100Ft/db-ért. Ekkor azt hiszed, hogy van 10x10=100 Ft nyereséged. Végül is tényleg van. :)

Csak számoljuk hozzá a jutalékokat: a vétel miatt ki kell fizetni 150Ft-ot, és természetesen az eladás miatt is. Tehát a végeredményed -200 bukta lesz.


Ha több pénzed van, így nem 10-et, hanem mondjuk 10.000-et veszel ugyanilyen feltételekkel, akkor:

vétel 10.000*90=900.000Ft

100Ft-ra felmegy az ár, eladod:

10.000*100=1.000.000Ft

Nyereség 100.000, amiből lejön a jutalék: 900.000 0,2%-a=1800Ft és 1.000.000 0,2%-a=2000


Eredmény: 100.000-1800-2000 = 96200 (ami százalékosan egyébként elég szép hozam)


Ez most két extrém példa volt, ahol a piac egyformán viselkedett, csak neked egyik esetben csak 10 részvényre volt pénzed, a másik esetben 10.000db-ra, egyik esetben vesztettél, másik esetben szép hozamod lett.

Persze, a 10db-bal is lehetne nyereséged. Csak ahhoz sokkal nagyobb mértékben kéne emelkednie a részvényáraknak.


Szóval én azt mondom egy százezer azért minimum legyen, de legalábbis néhány tízezer. Ugyan még akkor is érinthet a fent levezetett probléma, de talán már kisebb mértékben.


Leginkább viszont sok olvasással és tanulással érdemes a tőzsdébe kezdeni és akkor kevésbé a magad kárán kell beletanulnod.

2009. jan. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

úgy kezdd, hogy megszabod, mennyit tudsz elveszíteni. Akkor arra vess keresztet, aztán vidd a tőzsdére.

Ha nem veszik el, hanem fiall, akkor szerencsés vagy.


A tőzsde is úgy működik, hogy az egyik azt nyeri meg, amit a mésik elveszít.

2009. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A választ nem tudom, de egy hasznos harcmodor:

Vannak alacsony kockázatú és hozamú, és magas kockázatú és hozamú lehetőségek, technikák stb.


Annyit fektess a magashozamúba, amennyit az alacsonyhozamú az adott idő alatt biztosabban kitermel. Így csökkentheted a kockázatot. (Ezt hívják tőkegarantált befektetésnek is.)

2009. jan. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

100-200 ezerrel szokás kezdeni.


Aztán ha a dolog sikeresnek tűnik, lehet több pénzt is odavinni. Ez meglehetősen ritkán fordul elő, és kemény munkát igényel. A tőzsde minden, csak egyszerű nem. A következő alapszabályt alaposan meg kell tanulni:


[link]

2009. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem egyszerű..hát semmiképpen nem az, de vannak jó oldalak ahol elemzésekkel foglalkoznak vagy fórumok!azokat olvasgasd!!én sem vagyok bróker,de azért a sok olvasástól ragadt rám valami!csak úgy vaktára ne vegyél részvényt!a lényeg ami megfogható az a TECHNIKAI ELEMZÉS!!abból lehet látni mi KÖVETKEZHET!de SEMMI nem biztos!a másik a fundamentális, de az kezdőnek szerintem nem sokat mondd.(a hírekre alapoz)

mennyi pénzzel? 100.000-től érdemes,mert a banki jutalék elveszi a kedved hiába nyerőben vagy!

de inkább 300.000-tól!akkor már tud izgalmas lenni!:)

2009. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az előttem íróval értek egyet , annyi különbséggel , hogy én gyakorlatba is teljesítek.

A kérdés inkább úgy lenne helyes : Hogy mennyivel lehet tőzsdézni , az változó . Vannak az u. opciós kereskedések ahol a hozam elég rövid idő alatt akár 100% is lehet , de a veszteség is . Az opciós kereskedést nem ajánlanám kezdőknek , de nem kell több mint 300.000 HUF elegendő.


Van még a deviza kereskedés , az is szinte pont olyan mint a "tőzsde" oda kb 500.000 HUF .


Ha viszont ilyen piacokon akarsz kereskedni mint pl: BUX akkor már kell kb 500.000 HUF , hogy legyen kézzel fogható haszon.


DE vannak járulékos költségek pl számlavezetési díj kb 3000ft / hó, grafikonrajzoló díja15.000/ 3 hónap , legalább online tanfolyam ami 15.000/ 10alkalom

olyan könyvek amiból megtanulod az alapokat 10.000ft


Ha ezek megvannak próbálkozhatsz a sekélyebb vízbe.

2009. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
2009. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sztem érdemes legalább 3-6 különböző részvényt vásárolni. Kiszámolod a fentebb említett példa alapján hogy a tranzakciós díj %-os összege milyen összegtől haladja meg a minimum díjat, és megszorzod annyival ahány pozíciót szeretnél nyitni. Ehhez én még hozzá raknék egy keveset, mondjuk a kiszámolt összeg ötödét/hatodát: esetleges alávásárlásokra illetve díjakra (pl. realtime árfolyamok - nálam 1950+ÁFA/hó, számlavezetés 500/hó) Az általam választott cégnél ez így néz ki egy day-trade ügyletnél: Tranzakciós díj: 0,15% minimum 500 HUF Tehát egy ügylet nagyságrendje nálam minimum 335 000 HUF, hogy százalékosan ne kerüljön többe. Ezt szorozzuk kb. hárommal= 1.000.000 HUF + 200.000 HUF szabad pénz, alávásárlásra illetve olyan esetekre amikor vmi rendkívüli piaci esemény van (Oroszok belevásárolnak a MOL-ba egy a jelenleginél magasabb árfolyamon stb...)
2010. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

elkezdeni akár 20.000 Ft-tól s elkezdheted, viszont nem ajánlatos.


ugyanis tőzsdézni úgy célszerű, hogy legalább annyi részvényt elemzel, hogy találj 10-15-öt aminek vsznűleg növekedni fog az ára, ezekből mindből veszel keveset, majd naponta nézegeted, elmezgeted, és eszerint veszel még belple, vagy adsz el.


tapasztalataim alapján azt mondhatom, hogy a 10 részvényből kb 5-6 nyereséges, viszont ezek bőven visszahozzák a másik 5-ből származó veszteséget.


A lényeg, hogy 10 különféle részvény vásárlásához nagy alaptőke kell, sztem fél millió alatt nem nagyon érdemes elkezdeni.

2010. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!