Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő vagyok egy városban...

Pályakezdő vagyok egy városban. Tudtok ötleteket adni, hogy érdemes, vagy hogy érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés

Én évekig diákmelón éltem. Az egyszerű volt, rendszeresen volt munkám. De most érdekelne, hogy lehet hatékonyan munkát keresni? Nektek hogy sikerült?


Légyszi, akinek van ötlete, segítsen! Köszi!


2010. ápr. 16. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit tanultál? Mihez érted? Milyen szakmában van tapasztalatod? Milyen nyelveken beszélsz?
2010. ápr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kell egy jó önléletrajz. Ahol szakmai tapasztaltnak az összes diákmunkád feltüntetheted. nézz megm indne lehetséges állaáshirdető oldal,t újságot stb. Menj be szeméylesen azokra a heylkere érdeklődni ahol szívesen dolgoznál. S ha kidobnak az ajtón menj vissza az ablakon.
2010. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
profession.hu
2010. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Jelentkeztem meghirdetett állásokra, megkérdeztem ismerősöket, és jelentkeztem cégeknél, ahol szívesen dolgoznék, de nem volt meghirdetve éppen semmi. Most éppen a 3. verzióval szerzett munkám van, akkor már el voltam keseredve a munkanélküliség miatt, így bármi jól jött. Nem a szakmámban dolgozok, de örülök, hogy van munkám, hogy bejelentenek, és kifizetnek. Más nincs.

Ne válogass a munkák között! Ha olyan a szakmád, amit vállalkozásban is tudsz űzni, és nem találnál bejelentett munkát a szakmádban, akkor vállalj el bármit, a szakmádat meg űzd vállalkozóként, amint tudod, én most erre (is) gyűjtöm a pénzt, hogy beindíthassam idővel privátban.


Még valami, ezt légyszíves olvasd át, nehogy beleess valami csapdába:

[link]

2010. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

09:55

Köszi a Zepteres linket:)De ezen már túl estem 2 évvel ezelőtt, engem is bepaliztak, akinél vettük az edénykészletet...hááát, az is egy story, ugyanis az akkori párom említette, hogy hagyjam a Z-t, mert nem lehet ebből megélni! Aztán mégis maradtam 2 hónapig, ahol egy 30 ezer forintnyi értéket tudtam kiárulni, de persze a vállalkozói kiváltása is pénzbe került volna, így egyetemistaként erre pénzem nem volt.

5-en voltunk ott, csupa egyetemista lány, akik ott voltak az 5-6 több éve ott dolgozó menedzser nénik között, akik persze ebből éltek (és minimum 500 ezret kerestek havonta). Nekem is fura volt ez, a másik meg az, hogy nagyon rossz volt a légkör, utálta ott lenni, és a többi lány is.

Most már tudom, hogy mindannyian otthagytuk, mert szemetek voltak, és rájöttünk, hogy még egy tescós takarító is jobban keres!

Mivel nem volt vállalkozóink a pénzt sem tudtuk megkapni.


Azért vesznek fel nyáron egyetemistákat,munkanélkülieket mert:

- minden felvett ember után kapnak pénzt,jutalékot, amit eladnak, azt is a menedzserek kapják meg, ugyanis pénz híján sokan nem váltják ki a vállalkozóit!

Nálunk is ez volt!


Amúgy a Zepter termékek jók, én elégedett vagyok velük, de felesleges zepteresnek menni, mert az ott dolgozóknak csak mosogatóemberek kellenek, és címgyűjtők. Asszem egy darab címért kapsz 70 forintot....

2010. ápr. 18. 11:57
 6/7 anonim válasza:
Azért linkeltem be azt a fórumot, mert a Zepter más néven is fut már, és elsőre nem vallják be, hogy Zepter, itt viszont össze van foglalva, hogy kikkel kell óvatosnak lenni.
2010. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van egy "majdnem" diplomám (államvizsgáztam, de nincs nyelvvizsgám), egy érettségis munkahelyhez nem kell megemlíteni az önéletrajzban az egyetemi tanulmányokat, vagy igen? Ilyenkor mi a jobb?
2010. ápr. 21. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!