Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szakmád és a munkád kapcsola...

A szakmád és a munkád kapcsolatban van egymással, vagy egészen mással foglalkozol, mint amire készültél?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Kapcsolatban van. Bár nem az a klasszikus formája a végzettségnek, de itt is kell használni a tanultakat. És sok más hasznos készséget is kihoz belőlem.
2010. nov. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az eredeti szakmám teljesen más, mint amit jelenleg tanulok. A munkám pedig mindkettőtől különbözik.

De én élvezem ezt, nem unalmas :)

2010. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehetne kicsit konkrétabban? Tehát hogy mi az eredeti szakmátok és mi az amivel ténylegesen foglalkoztok? Köszi! A kérdéssel arra vagyok tulajdonképpen kíváncsi, hogy a sors mennyire tudja úgy alakítani az ember életét, hogy egészen más területen dolgozzon, mint azt korábban elképzelte.
2010. nov. 16. 21:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Én jogász vagyok, és a közigazgatásban dolgozom. Azért írtam, hogy nem klasszikus, mert amikor az ember jogászt hall, arra gondol, hogy ügyvéd, bíró, ügyész. Viszont ez is egy ága a jognak (persze jólmenő ügyvédek gázsijához nem mérhető az illetmény :]] ), nekem is jogszabályok alapján kell dolgoznom, határozatot hoznom, és azok alapján adok felvilágosítást az ügyfeleknek. Simán beilleszthetem az önéletrajzba is mint releváns szakmai tapasztalatot, szóval nem olyasmi, mint például vaspakolás, amit azért csinálsz, hogy ne halj éhen, és aztán gondosan ügyelsz arra, hogy senki meg ne lássa ezt a cv-dben.

Pluszt is ad a szakmához, mert nekem főleg ügyfelek konkrét ügyeivel kell foglalkoznom, nem elvont szakmai kérdéseken agyalnom. Ez egy kicsit sablonokba kényszerít. Viszont így fejlődik a kommunikáció, problémamegoldási készség, meg elkerülhetem azt, hogy kihegyezem magam egy szakterületre, de azt már nem tudom átadni az embereknek, vagy nehezen tudnám a gyakorlatban alkalmazni.

Fárasztó tud néha lenni, meg a zsé is lehetne több (bár ezen a területen elég tűrhető fizut húzok így is pótlékok miatt), de szerintem hasznomra válik amit csinálok, meg úgy általában is, látom, hogy van eredménye a munkámnak.

2010. nov. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én eredetileg zenész vagyok, most bölcsészetet hallgatok, és informatikai területen dolgozom.


Semmilyen konkrét összefüggés nincs köztük, bár vannak olyan készségek, amiket kifejlesztettem a zenében és most is alkalmazom. De nyilván nem a technikámat, hanem pl. hogyan tűrjem a stresszt, vagy hogy osszam be jól az időm (mondjuk most sem gyk-n kéne lógnom :D)

2010. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja még egy: nálam valójában nem a sors alakította. Hanem elbagatellizáltam azokat a problémákat, amik felmerültek a zenei pályával kapcsolatban (pl. hogy kimondottan nem szeretek színpadra állni), de idővel ahogy egyre több felkérésem lett, nem bírtam. Sokkal jobb így a háttérből csinálni és megfigyelni a dolgokat.
2010. nov. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Matektanári diplomám van, tanítottam is 3 évig, most kamionozok :)
2010. nov. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
agrármérnök a végzettségem, de utálom amit most dolgozok, ugyanis irodista vagyok egy műszaki cégnél...
2010. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Eddig a kamionozó matek tanár a legfurább. De a zene és az informatika sem rokon területek... Kényszerből, véletlenül vagy szándékosan alakult így?
2010. nov. 19. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!