Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság állatorvosnak...

Megéri manapság állatorvosnak tanulni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy van jó munkalehetőség valóban állatokkal foglalkozni, vagy csak ilyen húsvizsgáló, meg boncoló állatorvosnak?
2010. nov. 16. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magánorvos? Szerintem azok jól keresnek. De ha csak a pénz miatt választanád ez a foglalkozást, akkor ne tedd. A mi állatorvosunk zokszó nélkül képes volt hajnali 3-kor fogadni minket, amikor baj volt a kutyánkkal. Szóval fontos, hogy szeresd az állatokat és ne maceraként fogd fel, ha esetleg egy sürgős eset miatt módosítanod kell a programodat. Egy igazi orvos ilyen.
2010. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szerintem van lehetőség ha végig bírod járni....

De kell hozzá kitartás...

Pl van olyan gyakorlat ahol egyszerre 15en vesznek vért egy kutyától,hogy gyakoróljanak :S

Egy ismerősőm mondta aki az állatorvosira járt....ezek után ott hagyta mert nem bírta tovább.

2010. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia!


Én az Állatorvosira járok, szóval megpróbálok segíteni. :) Tényleg nagyon fontos, hogy elhivatott legyél! Nagyon nehéz bekerülni, elvégezni még inkább, rengeteg gürizés... Amúgy most vagyok 5. éves. Lehet találni klinikus munkát is, én is mindenképp azt akarom csinálni. Mondjuk az is igaz, hogy főleg olyan állások vannak, amik nem túl vonzóak, pl. tehenészet, disznótelep, labor, patika, takarmánycég stb. De válaszolva a kérdésre, ha tényleg ezt akarod és végigcsinálod, akkor szerintem találsz majd neked tetsző állást. Sok sikert! A pénz az már más kérdés, egy kezdő nem keres valami sokat. :( Ha van még kérdésed, csak nyugodtan! :)

2010. nov. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! nem tudod, hogy lógyógyászatba mennyire lehet elhelyezkedni?
2010. nov. 26. 21:38
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy emelt szintű biosszal és egy nyelvvizsgával van esélyem bejutni?

Az Üllői klinikán gyakorlatozhattok?

Köszönöm a válaszokat előre is.

2010. nov. 26. 21:40
 6/9 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: Nem a pénz miatt kérdeztem, hogy megéri-e, de mégis fontos, hogy tudok-e állatokkal foglalkozni, vagy hiába tanulok 6 évig...
2010. nov. 26. 21:43
 7/9 anonim válasza:
Sokáig én is lovazni akartam! :) Igen, el lehet helyezkedni lovas helyen, de mire eljutsz odáig, hogy műthess, irtó sok idő és nagyon kell tudni. Én többek közt emiatt gondoltam meg magam. Igen, Üllőre járunk 4. évtől ügyelni és 2 hetente 1 nap gyakorlatra. És oda bármikor kimehetsz önszántadból is gyakorolni! Sokat lehet ott tanulni, van akit fel is vesznek egyetem után. Megmondom őszintén, én is félek, hogy kapok-e majd klinikus állást, de nagyon reménykedem. :) Hogy ha nem számít a város, akkor lényegesen jobb a helyzet.
2010. nov. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja bocsi, a bejutás. Az én időmben még más volt a rendszer meg a pontok. Nekem kellett emelt szintű kémia és biosz (olyan 80% felett) és legalább 1 középfokú nyelvvizsga. Szerintem a kémia felvételi tantárgy még mindig. Azt mindenképp érdemes tanulni, mert 1. évben elég kemény kémia van!!
2010. nov. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaidat! :) Remélem hogy felvesznek, nagyon kíváncsi vagyok a klinikára is.
2010. nov. 29. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!