Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » S. O. S van olyan, h felmondás...

S. O. S van olyan, h felmondás azonnali hatállyal? És ha van akkor kell felmondási időt töltenem? NAGYON SÜRGŐS.

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
rendkívüli felmondás vagy közös megegyezés....mindkettőnek vannak szabályai...
2010. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

:) ha azonnali hatályú, akkor a nevében is benne van, hogy nem kell felmondási időt töltened.

Egyébként két esetben lehetséges: próbaidő alatt, és ahogy az előző is írta, a rendkívüli felmondás, ezt viszont csak akkor alkalmazhatod, ha valami jogsérelem ért a munkáltatód részéről, ami ezt indokolja.

Egyéb esetben rendes felmondás van, ami nem azonnali hatályú, hanem van felmondási idő (ezt a munka törvénykönyve határozza meg hogy milyen hosszú, a ledolgozott évek alapján).

A közös megegyezés NEM felmondás, a nevében is benne van, hogy itt megegyeztek a munkáltatóddal a munkaviszony megszűnésének dátumában. Ezt Te is kérelmezheted, ilyen szempontból hasonlít arra, mintha felmondanál. Azt, hogy milyen dátumban egyeztek meg (azonnali, vagy még igényt tart valameddig a munkádra) az ebben az esetben megegyezés kérdése.

2010. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.Januárban lenne három éve hogy ott vagyok.Kötelezhet a 30 napos felmodási időre?
2010. nov. 22. 20:39
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
2010. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
. A munkáltató rendkívüli felmondása során a munkavállalót nem illeti meg a felmondási, felmentési idő, az erre járó juttatások, a végkielégítés, nem érvényesülnek a felmondási tilalmak sem.
2010. nov. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És ha én rendkívülivel mondok fel akkor meg kell indokolnom az okát?Származhat ebből utána károm?
2010. nov. 22. 21:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, a rendkivülit indokolnod kell és annak az oknak elég jónak kell lenni a biróságon is. Ha ott a biró nem találja indokoltnak a rendkivüli felmondást, akkor rád terheli az általad okozott kárt, amiért nem töltötted le a felmondási idődet. Az pedig tuti nem két fillér lesz, ha biróságra megy a mukáltatód... Többek közt eleve az ügyvédi (a munkaadó ügyvédi költségeit is!) és perköltségekkel indul és az még csak a borravaló volt...
2010. nov. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Nálam kérték a felmondási idő letöltését. Valakinek szóbahoztam: érdekes, hogy nem félnek attól, hogy a felmondási idő alatt csinálok valami anyagi kárt, mondjuk összekeverem az alapanyagokat amikor senki nem látja. Másnap amikor bementem, szóltak, hogy mégis elengednek.

De ha ittasan mentem volna be, akkor se ragaszkodtak volna szerintem a 30 naphoz.

2010. nov. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Három év munkaviszony utána a felmondási idő 35 nap.

Rendkívüli felmondás esetén mindenképpen indokolnod kell, és az indoknak valóban helytállónak kell lennie. A bírósággal azonban várjunk egy kicsit, itt csak akkor kell bizonyítanad az igazadat, ha a munkáltató nem ítéli helytállónak az indokodat, és beperel.

A rendkívüli felmondás nagyon kényes dolog, hacsak tényleg nincs egyértelmű okod rá (pl. az hogy nem fizetnek, vagy mit tudom én...) akkor ne kezdj bele, inkább ülj le a főnököddel, és beszéljétek meg mikor tud elengedni közös megegyezéssel. Nem mindig az a legjobb ha támadunk.

2010. nov. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Mint írták, a munkavállaló részéről történő rendkívüli felmondás csak nagyon jó indok esetén járható! Előnye, hogy ebben az esetben a munkaviszony azonnal megszűnik + a felmondási időre járó fizetést ki kell fizetnie a munkaadónak + jár a végkielégítés is !
2010. nov. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!