Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevés munkatapasztalat/gyakorl...

Kevés munkatapasztalat/gyakorlat->van aki így is talált állást?

Figyelt kérdés

Hogy írjak meg egy jó önéletrajzot, ha kb semmi gyakorlatom, tapasztalatom nincs?

Főiskolai alapdiplomám van,(bölcsész), most 3 hónapja csinálom hozzá a mesterképzést,(ami picit piacképesebbé tenné az alapdiplomát), de sajna azt most majd ott kell hagynom anyagi okok miatt..

Szóval gyorsan kéne valami munka.

Viszont meg vagyok lőve, mert alig van normális gyakorlatom..:(


Fősulin csináltam persze gyakorlatot,de ezektől nem lesz elég ütős az önéletrajzom..

Mesterképzésen meg eddig csak a szakomtól igencsak távolálló diákmunkákat tudtam végezni..


Esélytelen hogy munkát találjak?:(


Minimálbérrel is beérném már, csak legyen egy kis pénzem:S

Végülis nem csak a szakomhoz kapcsolódó állást fogadnék el..

Hiszen nem vagyok abban a helyzetben, hogy válogassak.



Van akinek így is sikerült?


2010. nov. 25. 20:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Családi vállalkozásból kifolyólag van némi kereskedelmi gyakorlatom,de ahhoz meg nics végzettségem:(


2 középfokú nyelvvizsgám van.

2010. nov. 25. 20:19
 2/7 A kérdező kommentje:
*nincs
2010. nov. 25. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem esélytelen, de legyél egy kicsit élelmesebb! Ha nincs sok munkatapasztalatod, akkor gondold végig, mi az, amit mégis be tudnál írni, jóllehet nem a klasszikusan vett munkaviszony volt. Pl. anyukád mellett segédkeztél megszervezni egy háromnapos konferenciát, akkor az beírható.

Viszont a nagyon rövid dolgokat ne. Jelentkezett ma hozzánk egy lány, aki még azt is beírta az önéletrajzába, hogy két hete volt egy próbanapon egy ruházati üzletben.

Nem értettük, mit akar vele :D

Emellett gondold végig a hobbijaid, és hogy mikor mit tanultál, tapasztaltál belőlük, és írd be azt, ami az éppen megpályázott álláshoz pozitív lehet.

2010. nov. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket!!!:)
2010. nov. 25. 21:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Júliusban végeztem az egyetemen, október óta dolgozom (mérnök vagyok). Nekem se volt szinte semmi tapasztalatom. egyszerűen jól eladtam magam. Meg is jegyezték az interjún, hogy látszik, hogy már rutinos vagyok. Majd leesett az álluk, mikor közöltem, hogy ez volt az első igazi állásinterjúm. Sikeres álláskeresést kívánok!
2010. nov. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, egy mérnök azért ne hasonlítsa magát egy bölcsész alapszakoshoz... :P Az előbbieket úgy általában keresik minden tapasztalat nélkül is, az utóbbi meg gyakorlatilag pénzkidobás még mesterfokozaton is.


Mindamellett a közigazgatásban, rendőrségnél, meg hasonló helyeken még lehet valami haszna ennek is, mert lehet vele jelentkezni az olyan helyekre, ahol nem szakirányú felsőfokú végzettséget kérnek.

2010. nov. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!!!


Próbálkozom...:)

2010. nov. 26. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!