Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ér többet, a főiskolai...

Mi ér többet, a főiskolai diploma, vagy a munkatapasztalat?

Figyelt kérdés

Dilemmában vagyok: folytassam tanulmányaimat, vagy menjek el dolgozni, főállásban, havi 50 ezer Ft-ért, de legalább szakmába vág és ha túl vagyok a gyakornoki időszakon kereshetnék többet is. De hogy mennyit azt nem tudom... Nem nagy múltú a cég.


Mik a tapasztalataitok? Ér valamit most egy jó hírnevű főiskolai diploma?


2011. aug. 28. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elméleti és a gyakorlati tudás együtt igazán hasznos. Legjobban azzal jársz, ha a munka mellett levelezőn elvégzel egy főiskolát is. A diploma önmagában semmit sem ér, viszont ha egy tényleg jó főiskolán szerzed, a tudás, amit közben megszerzel valóban értékes lehet.
2011. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kettőt nem lehet így összehasonlítani. Bizonyos munkakörökbe fel sem vesznek diploma nélkül, viszont lehet olyan munkakör ahová nem kell felsőfokú végzettség, de kell tapasztalat. Attól függ mit szeretnél csinálni.
2011. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Brutálisan függ a szakterülettől, ahol dolgozni fogsz.


az ilyen tömegdiplomáknál már a munkatapasztalat is számít.

a hiánydiplomáknál már jóval szakdoga előtt rád tukmálják a határozatlan idejű munkaszerződést.

2011. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
vannak helyek ahol diploma nélkül mehetsz napozni de ha diplomád van és tapasztalatod nincs akkor úgyszinmt mehetsz napozni függ a szakmátol de szerintem dolgozz és levelezőn csináld meg a fősulit
2011. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyik se, csak a kapcsolatok úgyhogy arra gyúrjál. (Tapasztalat)
2011. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
puszta kapcsolatokkal nemigen csinálnak belőled felelősségteljes embert, mint pl "klasszikus" mérnököt.
2011. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
De, kapcsolatokkal miniszter is lehetsz akár. Diploma nélkül is akár. Hidd el.
2013. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kettő együtt

nem megy ?

2018. okt. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!