Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak az ausztriai vagy más külföldi hotelmunkákról? Élmények, vélemények, jó tanácsok? TAPASZTALATTAL rendelkezők válaszoljanak!

Figyelt kérdés
Melyik térségben jobb,mire kell figyelni stb., fizetés ... jó és rossz tapasztalat?
2010. nov. 29. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Angliában dolgoztam hotelben mint szobalány..A fizetés 6 font ami nem sokkal több mint a létminimum(5.80font a létminimum egész pontosan) Elég sok szobát adnak,és kevés idővel kell megcsinálni..Sokszor jár úgy szinte mindenki(még én is) hogy a menedzser visszaküld,hogy csináld újra mert nem jó..Ilyenkor a következő szobákra még kevesebb időd van.Volt egy lengyel kolléganőm aki lemérte,hogy neki egy szobára 6-8 perc jutott..Mint állat kellett hajtani sokszor..Volt egy kedves magyar lány aki tavaly ilyen tájban lázas lett,lebetegedett.Nem hitték el neki,és ott pattogtak,hogyha nem jelenik meg a munkaidejében akkor keresnek helyette másikat..Szegény jött dolgozni,de a láztól alig haladt.. Pár napig bírta,végül is úgy ágynak esett,hogy orvost kellett hívni..Januárban elküldték mégis..Volt egy brazil lány aki velem együtt dolgozott,és egy napon is mondtunk fel..Ugyanis egy szobában ahol végig volt okádva,és szarva a fürdő nem voltam képes kitakarítani..Annyira nem bírom az ilyet,és egy szállodában ezt nem vártam,hogy amikor nemet mondtam,nekem is a szokásos szöveget mondták..El lehet menni,helyedbe jön másik 20 ember..Így felmondtam és eljöttem..Akárcsak a brazil lány..

Egyébként a szállodai munkát hosszabb távon nem tudja senki sem csinálni...A fizetés nem a legjobb.Szállást adnak de levonják a fizudból,kaját adnak,de nem zabálhatsz órákig,és annyit amennyit akarsz..Van 2 menü abból választhatsz..Pihenőnap nem sok van,,és mivel a szállodában van a szobád,így sokszor "megkérnek" hogy szabadnapodon is gyere és segíts..

De ettől függetlenül ha nincs más akkor kezdésnek megteszi a szállodai meló is..Ha már kint van az ember könnyebben tud másik állást nézni...

(Ausztriáról nincs tapasztalatom)

Üdv.33/N

2010. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!