Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak az ausztriai vagy más külföldi hotelmunkákról?

Figyelt kérdés

Milyen tapasztalataitok vannak az ausztriai vagy más külföldi hotelmunkákról? Élmények, vélemények, jó tanácsok? TAPASZTALATTAL rendelkezők válaszoljanak!

Melyik térségben jobb,mire kell figyelni stb., fizetés ... jó és rossz tapasztalat?Javaslat,tanács...Jó közvetítő? Melyik a jobb egy kevés csillagos kis családi vagy egy négy -öt csillagos monumentális? Mennyit vontak a fizuból szobáért,kajáért és hogy voltatok megelégedve? Melyik régióban jobb?Éves vagy csak szezonális szerződést kaptatok? Van aki már évek ótam kinnt van, vagy rendszeresen szezonálisan kinnt dolgozik?


2010. dec. 11. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire felelek meg a „tapasztalt” kitételnek, de mivel még senki nem válaszolt… akkor írok… én két hete vagyok kint Ausztriában, azóta dolgozom Salzburg tartományban, egy aparthotelban reggeliztetek. Nekem minden számításom teljesen bejött… 1200 eurót kapok (ami egyébként itt kevésnek számít), plusz ingyen kaja és ingyen szállás (egy kis saját szoba wc-vel és zuhanyzóval), napi 8-9 óra munka… a fizut itt teljes egészében el tudom rakni… A hat napos munkahét a jellemző… A kaja éttermi koszt, arra nincs panasz… ez nekem most szezonmunka, április végéig szól… de szeretnék majd utána is maradni…

De nekem szerencsém van, mert vannak ismerőseim, akik rosszul jártak…

Én csak javasolni tudom egyébként, mert itt könnyű gyűjteni, félretenni…

www.ams.at ezt az oldalt javaslom munkakeresésre… elsősorban tirolban érdemes megpróbálni a szezonmunkát, oda most még mindig sok embert keresnek vendéglátásba… én önéletrajzot küldtem a hotelba és visszahívtak… így kerültem ki… a közvetítő cégekben nem igazán érdemes szerintem bízni…

röviden ennyi… remélem azért valamit tudtam segíteni... :)

2010. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad milyen munkaterület érdekel.

Én Spanyolországban voltam recepciós. Én is 1000-1200 euró között kerestem, ami ott is elég alacsony fizetés, és nekem ebből kellett albérletet is fizetnem, és csak napi egy kaja volt biztosítva ingyen. A fizetés elég változó volt. Az ezres megvolt minden hónapban, és ha kevesebb szabadnapom volt, vagy munkaszüneti napon is dolgoztam, akkor több lett a pótlékokkal.

Nagyobb szállodában mindenképpen jobb dolgozni, mert ott több ember is van a munkára, jobban eloszlik a munka, több szabadnapod, lehetőséged lehet. Kis szállodákban általában 12 órás műszakok vannak, nagyobbakban napi 3 műszak van, csak 8 órás egy munkanap tehát. hétvégéd szabad csak akkor lehet, ha nagyobb szállodában dolgozol...nem közvetítőn keresztül mentem ki. Angliában úgy dolgoztam kinn, de azt csak 3 hónapig bírtam. Viszont ott órabérben fizettek, és sokkal jobban, mint Spanyolországban. Majdnem duplaannyit kerestem, mint Spo.ban. De kis szálloda voltam és sok munka volt.

2010. dec. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én is decemberben szerettem volna kimenni Ausztriába,de sajna a gyerekkori barátnőm akivel mentem volna lebetegedett, nekem pedig inamba szállt a bátorságom egyedül nekivágni.Pedig a pénz nagyon kellene és hazai jövőkép sem túl rózsás... Én is a reggeliztetős,felszolgálós munkakört néztem ki, bár nem vagyok kényes szobalányit is elvégzem én az is csak egy munka...csak kinnt félre tudsz tenni(szállást és kaját kapsz) és annyit keresel mint itt egy jobb orvos...

Sajna nagyon sok rosszat is hallottam részeg,molesztálos fönökökről is... :( Ti egyedül vágtatok neki?

A németből középfokúm van, de napi szinten használom szerintem anyanyelvi környezetben még több előjönne :)az angolom kb.alap.

2010. dec. 14. 19:07
 4/4 A kérdező kommentje:

Szeretném még megkérdezni:

Ha lefixált(átfaxolt megadott munkavállalási engedély pl.fél vagy 1 évre) állásod van+ingyen szállás és kaja, te mennyi pénzzel vágnál neki?

Egyedül vágtatok neki a kiköltözésnek?

Mi az ami feltétlen szükség van kinnt éléshez? Mennyire beszéltétek kiérkezéskor a nyelvet?További ötlet,tanács,javaslat,tanúlság... Válaszokat előre is köszönöm! :)

2010. dec. 15. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!