Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy helyezkedjek el gépészmér...

Hogy helyezkedjek el gépészmérnökként?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, VEszprém megyében szeretnék elhelyezkedni gépészmérnöki diplomával. 2009 júniusba végeztem, azóta beadtam vagy 100 helyre a pályázatom, összesen kb. 10 állásinterjún voltam ez idő alatt, és sehol semmi.

Pályakezdőként nem akarnak sehol sem alkalmazni, mindenhol benyögik, hogy kell a 2 év tapasztalat. Ezt viszont nem tudom abszolválni munkahely nélkül.


Nagyon aggaszt a helyzet, már szakmán kívül dolgozgattam mindenfelé, OKJ-s tanfolyamokat tettem le, hoyg teljen az idő amíg nem vesznek fel, de nem sikerül elhelyezkedni. Valakinek valami jó tanácsa, hátha bejön?


2010. dec. 12. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
technikusi állásokat pályázz meg vagy akár gépkezelői munkakörökre is jelentkezz olyan helyre, ahonnét majd feljebb tudsz lépni
2010. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, de épp ez a bajom, hogy még szalag mellé se találok semmit. Keresek neten betanított munkákat, szalagmunkákat, de semmit nem találok, így nem is tudok jelentkezni.

Nagyon reménytelennek tűnik a helyzet számomra, egyszerűen ötletem sincs :S

2010. dec. 12. 17:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Talán ha nem ragaszkodnál a megyéhez, könnyebb volna. 2-3 év gyakorlat után már vissza tudnál menni.
2010. dec. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze, de nem tudok messzebbre bejárni, és családi okokból muszáj itthon laknom. Ezért nem keresek a megyén túl semmit.
2010. dec. 13. 09:51
 5/13 A kérdező kommentje:

Ja, és hát ha egyszer itt születtem, itt élek, itt tanultam, itt van a saját kis vállalkozásom meg minden, akkor miért kellene elhagynom a megyét?

Azért itt is vannak gyárak, csak valahogy mindenhol ez az elköltözősdi lett sajnos a divat, csak azt nem tudom miért... Miért jó mindig költözködni, amikor megvan a fix helyed, és ott is vannak cégek.

2010. dec. 13. 09:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon inkább pont, hogy a röghözkötöttség a divat. Mint a középkorban.

Nem kötelező költözni, de akkor ne panaszkodj, hogy nincs lehetőség.

2010. dec. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nos, nem tudom. Miért is kellene költözködnöm? Egyszerűen tényleg nem értem ezt a felfogást a mai világba. Az embert elrángatnák a szülőhelyéről, onnan, ahol már összeszedte magát valamennyire, kiismerte a dolgokat, és lenne esélye sok szempontból tovább fejlődni.


Tényleg, magyarázzátok már el, miért lett divat ez az eklköltözősdi. Az ember a saját szülőföldjén nem kap munkát, de ha hajlandó otthagyni mindent, akkor az ugyanolyan cég az ország túlsó felén felveszni... Hát ez elég furcsa nekem...

Meg az egyetemek mentalitása is, amikor adott szakmát ott tanítanak, ahol nincs rá piac. Költözz, barom... Nem értem a logikát, miért jó ez nekik?

2010. dec. 14. 09:09
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerinted akkor a veszpémi egyetemen csak annyi mérnököt kellene képezniük, ahány mérnök állás felszabadul egy évben a városban? Sőt minden városba kellene egy mérnök kar, ahol 10-20 mérnököt képeznének évente, nehogy valakinek költözni keljen.

Azt hiszem ezt te nem gondoltad át eléggé.


A te mentalitásoddal sose fedezték volna fel Amerikát, és a Magyarok még mindig az Urál környékén laknának.

2010. dec. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem ezt mondom... Csak egyszerűen, itt is van egy rakat állásajánlat, és hallom, hogy sorra veszik fel a BME-n meg miskolcon végzett embereket ide, még lakástámogatást is adnak nekik meg minden, csak költözzenek ide... Nem értem a ccélját, miért kell az embereket mindenáron költöztetni.

Ha én most elmegyek az ország túlsó felére, nem tudom hogy tudnék hétvégente itthon törődni a szőlővel, a saját vállalkozással. Nem tudom hogy tudnám esténként az állatokat megetetni, a kertre odafigyelni. Ez a legnagyobb bajom. És egyszerűen mindenáron a költöztetés a célja a munkaadóknak nagyon úgy látom. Lehetetlen.

Viszont a kiegészítő jövedelemforrások nélkül meg soha nem jutok előrébb, soha nem lesz teljesen saját vállalkozás, hogy kifüggetlenedjek, és ne kelljen egy főnöknek se ugrálni.

2010. dec. 15. 10:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem a költözéshez ragaszkodik a vállalat, hanem BME színvonalú mérnököt a pénzéért. Ezt sajnos más egyetemek nem nagyon tudják produkálni.
2010. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!