Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy helyezkedjek el gépészmér...

Hogy helyezkedjek el gépészmérnökként?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, VEszprém megyében szeretnék elhelyezkedni gépészmérnöki diplomával. 2009 júniusba végeztem, azóta beadtam vagy 100 helyre a pályázatom, összesen kb. 10 állásinterjún voltam ez idő alatt, és sehol semmi.

Pályakezdőként nem akarnak sehol sem alkalmazni, mindenhol benyögik, hogy kell a 2 év tapasztalat. Ezt viszont nem tudom abszolválni munkahely nélkül.


Nagyon aggaszt a helyzet, már szakmán kívül dolgozgattam mindenfelé, OKJ-s tanfolyamokat tettem le, hoyg teljen az idő amíg nem vesznek fel, de nem sikerül elhelyezkedni. Valakinek valami jó tanácsa, hátha bejön?


2010. dec. 12. 15:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Erről viszont továbbra sem én tehetek... Én Gépészmérnök akartam lenni, és ez az egyetem volt közelebb. Ha BME lett volna itt, akkor azt végzem el, de ez volt. Ennyi. Többi emg már az egyetemek/munkaadók doolga, hogy kiképezzenek aztán felvegyenek. Nem nagyon tehetek mást.


Amúgy mérnöki állásokra az egész dunántúlon jelentkezek. Kénytelen vagyok. Azonban még csak interjúra sem hívnak be. De szalagra nem megyek el a megyéből.

De szégyen ez az egész, mindig mindenhol azt hangoztatják, mennyire nincs elég a mérnökökből, azt képtelenség elhelyezkedni a diplomával...

(Na meg a nyelvtudásról már ne si beszéljünk, mindenhol azért nyávognak hogy fullos idegennyelv tudásod legyen, anélkül fel se vesznek... Pedig direkt ITTHON akarok, MAGYAR nyelvterületen elhelyezkedni, és nem kimenni külföldre. Ha jól tudnék angolul, kimennék angliába jobb pénzért. Ott van is pár cégnél ismerős, lehet hogy még fel is vennének.. Szégyen az egész, nevetséges ami itt megy.)

2010. dec. 16. 10:16
 12/13 anonim válasza:

"Pedig direkt ITTHON akarok, MAGYAR nyelvterületen elhelyezkedni,"


Nyelvtudás nélkül gépészként hogy akarod megérteni a nem magyar gépkönyveket? Hogy akarsz megrendelni alkatrészeket szerelőket külföldről? Az a szégyen, hogy egy végzett mérnök nem tudja, hogy mi egy mérnök feladata egy cégnél.

2010. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

"Erről viszont továbbra sem én tehetek... Én Gépészmérnök akartam lenni, és ez az egyetem volt közelebb. "


Pont te te tehetsz róla, hogy ide mentél. Nem mertél elmenni a bme re. Egy gépészmérnöknek mobilisnek kell lennie. Továbbá számít, hogy tudja eladni magát az ember, milyen tartása van . Lehet akár mekkora tudásod, ha belül gyerek vagy.

Nem ismerlek de véleményem szerint, neked elsősorban ideje lenne felnőni és ezáltal felelősséget vállalni.

2011. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!