Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként mennyi diő...

Pályakezdőként mennyi diő alatt tudtál elhelyezkedni és hol? A szakmádban vagy mást kellett elvállalnod?

Figyelt kérdés

Annyira elkeserítő hogy sehová sem kell a pályakezdő, pedig a bankszakma jó lehetőség, és itt vagyok az okj-mel és sehová nem vesznek fel..

Már a lidlbe is elküldtem...

Ti hogy vagytok ezzel?

Tényleg ennyire szar a helyzet mindenhol?


2010. dec. 15. 13:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

ezekhez a közvetítőkhöz hol kell csatlakozni egyébként?

eddig neten keresgéltem, e-mailt írtam mindenhová hátha van felvétel..

2010. dec. 15. 17:47
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább nyelvet tanulj, angolt, ne még egy szakmát. Az is lehet, hogy hasznos, de látod, hogy a nyelv kell mindenhova...Anélkül csak a tescos munka marad...
2010. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

21 éves vagyok, vendéglátóipari végzettségem van, de mindig kocka voltam, sosem érdekelt amit tanultam. Annyit dolgoztam a szakmámban, amennyit a suli megkövetelt.


Jelenleg főállásban dolgozom webdesigner-ként, ez a 3. munkahelyem. Mikor végeztem a sulival, tudtam hogy én nem akarom csinálni, amit tanultam, mert baromira utálom, elkeseredésemben elmentem gyárba dolgozni. Bírtam 1 hónapig, beadtam a kulcsot, nem tetszett őszintén szólva (sem a fizetés, sem a munka, sem a körülmények). Nem sokkal később találtam munkát webdesigner-ként, azonban az a cég megszűnt. 3 héttel később ismét találtam ilyen jellegű munkát, a mai napig ott dolgozom, jófej a főnök, igényesek a munkakörülmények, 50 percenként 10 perc pihenés megengedett, támogatják, hogy jövőre folytatom tanulmányaim, és a fizetésemre sem panaszkodhatom + szeretem azt amit csinálok (talán ez a legfontosabb).


Ne elkeseredetten keress munkát, ne akarj minden szarba beleugrani, mert a legrosszabb undorral menni munkába és várni, hogy mikor telik le a munkaidő, vagy épp mikor lesz kajaszünet.

Írj meg egy összeszedett motivációs levelet (ne tölts le mintát!), írd össze mit szeretsz, szedd össze milyen munka érdekel konkrétan és miért. Miért szeretnéd azt csinálni, miért gondolod, hogy neked az jól menne, ill. mennyi tapasztalatod van benne.

Ha interjúra kerül a sor, ne légy zavarban, azért mentél oda, hogy beszélj magadról, ne félj kérdezni a munkával kapcsolatban, hisz azért mentél oda, mert ott akarsz dolgozni.


Ha dolgozni akarsz, akkor szánj minél több időt álláskeresésre: újság, neten állandó hirdetésfigyelés stb.


Sok sikert!

2010. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Majdnem mindennap nézem a neten a hirdetéseket. az jságokban csak átveréseket olvastam.

értékesítést nem vállalnék.


A baj az hogy nincs tapasztalatom, mert kb 2 gyakorlatunk volt a suli keretében, és ennél több nincs.

Ahová keresnek oda 1-2év tapasztalat vagy nyelvviszga..vagy jogsi...


De pénz nélkül egyik sem megy, az angol tanár pénzbe kerül és a képzés is...meg a vizsga.


Igazából 5 hónapja keresek munkát, eddig 2 interjúm volt...1 ahol értékesítés lett volna és vállalkozóként...

A másiktól vissza sem hívtak...pedig 2 napot voltam figyelni náluk..

2010. dec. 17. 14:01
 15/16 anonim ***** válasza:

vendéglátós közvetítő cég volt pl.: Cruise Aider, (fogalmam sincs, hogy létezik-e még... volt valami Elite) ez is vendéglátós munka volt, de ha már nincsenek meg a cégek, akkor pl. hívd fel a Hiltont, a Gellértet, a Béke Hotelt, kérd a rendezvényszervezést és kérdezd meg, hogy rendezvényeknél a felszolgálók melyik közvetítő cégen keresztül tudnak jelentkezni... (én 1998-2001 között dolgoztam ezeken keresztül, azóta lehet más a nevük...)

Hostess cég pedig: HPS például. most a Markó utcában van a központ. Sok szerencsét!

2010. dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

köszi. épp ma hívtak egy időszakos adminisztrációs munkára. Hétfőn lesz interjúm.

Ha pár hónap már az is jól jön.:)


Az első 2 céget nem találtam:)

2010. dec. 17. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!