Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Részmunkaidős foglalkoztatás...

Részmunkaidős foglalkoztatás is elég ahhoz hogy kapjak tgyást és gyedet?

Figyelt kérdés
1 hónapos terhesen kiraktak a munkahelyemről, bejelenteném magam a családi vállalkozásba hogy meglegyen a biztosított jogviszonyom, de ha lehet csak részmunkaidőre hogy kevesebb járulékot kelljen fizetnem. Mivel pénzt úgysem látok belőle és a tgyás alapja is a 2010es jövedelem lesz nem az idei, minél kevesebb a bejelentett bruttó annál jobb nekem, csak kérdés hogy elég-e a részmunkaidő hogy jogosult legyek tgyásra, gyedre, egészségügyi ellátásra?
2011. jan. 2. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Határozott vagy határozatlan idejű szerzdésed volt a munkahelyeddel? Mert ha határozatlan idejű a szerződésed - és lehetőleg nem írtál alá közös megegyezéses munkaviszony-megszüntetést - akkor kötelesek visszavenni. Akár munkaügyi bíróságra is mehetsz, meg fogod nyerni a pert. A terheseket ugyanis nem lehet kitenni a munkahelyről.
2011. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elég a részmunkaidő. Az a fontos, hogy a TGYÁS és a GYED igénylésekor is élő legyen a munkaviszonyod (természetesen a TBd is rendezett)

Ha meg tudod oldani, bejelented magad részmunkaidőre, határozatlan idejű szerződéssel, és egy idő után kiíratod magad táppénzre. Ekkor a munkaviszonyod él, a cégben nem kell járulékokat fizetni utánnad (a 15 nap betegszabi utántól). A bruttó táppénz egyharmadát kell a családi vállalkozásotoknak befizetni táppénz hozzájárulásként, de a 2/3-a így is megmarad nektek, ami jóval kedvezőbb, mintha nem kapsz semmit, csak fizetitek a járulékokat.

2011. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Azért még reménykedem hogy találok melót vagy itthon tudok valamit dolgozni (5 nyelvet beszélek).

1.: Közös megegyezéssel szűnt meg, akkor még nem lehettem biztos benne hogy terhes vagyok, át is vertek, ez van. Anyagilag nem jártam olyan rosszul mert így kaptam sok végkielégítést, ami még 2010-es jövedelemnek számít, így a tgyásom nettó 2x annyi lesz mint a fizum volt ezért nem is kéne elbukni. :)

2011. jan. 2. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!