Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bevállaljam a munkát?

Bevállaljam a munkát?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni.Minden álmom az hogy egy szakmát megszerezzek,most az nem fontos hogy mit.De az iskola fizetős,havi 50 ezer forint lenne,ezt a szüleim nem tudják biztosítani.


Úgy kellene csinálnom hogy, 4-kor kelek reggel hogy beérjek Pestre suliba,minden nap 8 órám lenne.Fél 4-re érnék haza délután,4-től kezdődne a munkaidőm 8-ig egy gyárban. Fél 9 re érnék haza este. Minden hétköznap iskola+ munka lenne.Csak így tudnám fizetni.


Szerintetek ez nagyon sok lenne?

Bevállalnátok a helyemben?

18 éves leszek ekkor.


2011. jan. 14. 16:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Csináltam már ilyet és néhány hónap után belebetegedtem.

Inkább dolgozz egy-két évet teljes munkaidőben és tedd félre a pénzt.

2011. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%

Ha más lehetőség nem lenne, bevállalnám, de figyelembe venném, hogy baromi fárasztó lesz. Munka után még tanulni, beadandókat csinálni.

Ha úgy érzed, hogy bírnád, lesz energiád rá, akkor vállald el.


21/N

2011. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

2. vagyok:

De lehet jobban járnál, ha más munkát keresnél, vagy a sulit egyelőre hagyni, és csak dolgozni. Félrerakod a pénzt, és meglesz a tandíj. Mert ez így együtt nagyon fárasztó lesz.

2011. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom, tanulnod is kellene valamikor, és ha négykor kelsz...

Diákhitel? Én anno felvettem, most 4500 Ft körül törlesztek havonta.

2011. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

azt meg lehet kérdezni esetleg, hogy mi kerül havi 50 ezer forintba?

mert azért ilyen még költségtérítéses képzéseken sincs


egyébként ha nem szoktad meg a reggel 4 től este 9-ig talpon "állást" akkor ezt nem fogod tudni csinálni túl sokáig...

2011. jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
áh! kizárt dolog!
2011. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Huhh ez kemény! Én csináltam ezt középsuliban, 7 kor keltem 1:30 ig suli, 2 től 7-8 ig meló. Tanulni nem tanultam egyáltalán, mert 4-5 ös voltam így is. Így ki lehetett bírni egy fél évig.


Ha 4 kor keltem volna és tanulni is kellett volna még otthon akkor sztem nem tudtam volna csinálni...

2011. jan. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%

Én hasonlót csináltam

6kor keltem 7re mentem dolgozni 15 óráig utána 15 órától(mindig késtem egy kicsit) 20:30 ig suli heti 3 napot. Ez nem minden napos volt, csak heti 3 nap de barátom pár hónap alatt totál kész voltam, és 3 évig csináltam. Az utolsó évben már "sírtam" totál kész voltam, mert mikor levegőhöz jutottam akkor emg tanulnom kellett. Sokkal nehezebb így mint simán csak suliba járni. Nem ajánlom főleg nem 18 évesen.

2011. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Így semmi értelme, mert az egyik a másik rovására menne. Vagy a suli miatt nem mennél melózni,vagy a meló miatt nem tudnál suliba járni,ezt tapasztalatból mondom! Én pultoztam esti suli mellett,éjszakákat vállaltam, nos leírom,hogy hogyan zajlott egy napom. Este héttől reggel hétig dolgoztam, fél 8-ra haza értem,mire ettem, tusoltam,postára mentem stb. már 10-fél 11 volt. 11-kor elaludtam, du. 2-kor keltem, hogy 3-ra odaérjek a suliba. 3-től fél 7-ig suliztam, az utolsó 2-3 óráról mindig el kellett jöjjek,különben nem értem volna oda a munkahelyemre. A fáradságtól nehezen tudtam koncentrálni az órákon és meló közben is majd elaludtam,tanulni már nem maradt energiám. Ekkor jött a jó öreg speed bácsi,amitől ugyan pörögtem egész nap,és még jól is éreztem magam,de 3 hónap után idegbeteg lettem, elég durván lefogytam, depresszió is jelentkezett. A munkahelyemről kirúgtak, a sulit pénz hiányában nem tudtam befejezni. Egy seggel nem lehet két lovat megülni. Most iszom a levét...
2011. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A havi 50 ezer így tevődik össze:


15 ezer a gyakorlati hely

25 ezer az iskola

10 ezer ft a diákbérlet.

:(

2011. jan. 14. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!