Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás interjún manapság mire...

Állás interjún manapság mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

10 éve nem kellett állás interjúznom, és nem tudom, miket kérdeznek, és mire kell figyelnem... Tudtok tanácsot adni? Holnap megyek és jó lenne valami hasznos tanács!

Köszönöm!


2011. jan. 16. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Interneten lehet találni rengeteg oldalt, ahol leírják a tipikus interjú kérdéseket. Csak írd be googleba, hogy állásinterjú, kérdések, vagy vmi hasonló.

Én voltam a héten két állásinterjún is, mindkettő angol és spanyol nyelvű volt, és a kérdések ezek a tipikusak voltak:

megnézik az önéletrajzod, és kérdezgetnek a szakmai tapasztalatodról, megkérdezhetik, hogy bizonyos szituációkban mit tennél, bizonyos képességeidet, mivel tudod alátámasztani korábbi tapasztalatok alapján, erősségeid, gyengéid, ilyen hülye kérdések is lehetnek, hogy milyen szín lennél, vagy zöldség, vagy növény..., megkérdezik általában, hogy mit tudsz a cégről, stb.

2011. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jan. 16. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is hétfőn megyek állásinterjúra, de ha ilyen marhaságokat fognak kérdezni, hogy milyen zöldség szeretnék lenni, akkor biztos megmondom, hogy ne fárasszanak ilyen hülyeségekkel. Nem tudom mennyire kell ezeket komolyan venni.....
2011. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A lényeg: kosztümben (ha pasi vagy, akkor öltönyben) menjél. Ha a ruhád nem odaillő, akkor nem fognak komolyan venni. A kérdésekre meg keress rá neten, ott vannak a sablon válaszok, sajnos nem nagyon díjazzák ha önmagadat adod.
2011. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk padig csak ilyen kérdések voltak! Mi szeretnél lenni? Milyen állat? Milyen szín? Milyen mértani egység? Milyen ruhadarab? Vgy 30 oldalon keresztül.És ezt elküldték Franciaországba, ott egy psyhológus nő elemezte ki.
2011. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdemes elég komolyan venni, mert ebből ők elég sok mindent szűrnek le rólad, olyasmiket is, amiket eszed ágában nem volt nekik elmondani.

Egyébként szerintem valamilyen szinten igenis fontos az egyéniség, már ha csak megjegyeznek miatta, az jó.

2011. jan. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tőlem csak ezt az egy zöldségeset kérdezték, azt mondtam répa lennék, mert azon kívül hirtelen csak a karfiol jutott eszembe, úgy meglepődtem, de azt meg utálom:-)

Most ebből mit vonnak le?:-)

Amúgy szerintem személyes állásinterjú közben ezzel a kérdéssel csak meg akarnak zavarni...

Milyen volt amúgy az állásinterjú? Azoknak, akik ma voltak?

2011. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ma voltam, tőlem nem kérdeztek ilyeneket, inkább csak általános dolgokat, hogy mivel foglalkoztam eddig stb.
2011. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!