Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A párom 24/f, és én 21/l most...

A párom 24/f, és én 21/l most kezdtük el tervezgetni, hogy kimennénk külföldre dolgozni. Hogyan? Hová?

Figyelt kérdés

Igen ám, de hová, és hogyan lenne érdemes? Inkább a német nyelvben vagyunk jártasak(középszint). Ha valaki tapasztaltabb ebben, akkor kérem segítsen, hogy induljunk neki? Itt keressünk állást, szállást, és aztán menjünk, vagy kint keressünk már? Egyáltalán mennyi pénz kell megindulni?

Ha valamit kihagytam volna, kérdezzetek. Aki jártasabb, kérlek segítsetek. Nem szeretnék csak úgy nekivágni a nyagyvilágnak.


2009. febr. 4. 15:08
 1/2 A kérdező kommentje:
akarom mondani nagyvilágnak...
2009. febr. 4. 16:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Értelemszerüen csakis német nyelvterületre ha abban vagytok jártasak! Nyelvtudás és pénz nélkül elindulni manapság nem szabad!!! (a gazdasági válság miatt, mégha külföldön annyira nem is lehet érezni, mint otthon) de nem éredemes elindulni ezek nélkül, mert kevesebb az esélyed h munkát találj.

Saját tapaszatalatom alapján mondhatom h nem feltétlen hátrány ha " csak úgy nekivágtok a nagyvilágnak", egyrészt nem csapnak (mint némelyik ügynökség v segítőkész embertársad külföldröl), kint ugyis csak magatokra számithattok, de ha sikerül akkor ez a késöbbiekben elég sok eröt ad a céljaitok elérésében! Szállás általában ismerösnél, olcso hotelekben amig nem sikerül lakást bérelni. Ausztriában jok a fizuk, de például amit tudok h lakásbérlésnél 2-3 havi kauciót kell elöre kifizetni + az aktuális havit. Árakról életszinvonalról a neten kutassatok. Állás, szállás, megfelelő papirok, szükséges dologok...mindent meg lehet tudni a netröl.(Svájc, Németország... iwiw külföldi városok fórumai....)

Bár ez csak az én véleményem, de lehet h érdemesebb várni egy fél v egy teljes évet. (Mert pl írországban v az egyesült királyságban is nött a munkanélküliség, s most sokkal nehezebb munkat találni mint korábban, de nem lehetetlen! csak lehet h több idöbe telik..több pénz kell hozzá h elindulhasson az ember....)

2009. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!