Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Raktáros állás megpályázásához...

Raktáros állás megpályázásához küldjek motivációs levelet is, vagy úgysem az alapján döntenek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát itt kérdés, hogy kérnek-e. De mondjuk alapból már minden álláshoz illik küldeni, akár még a vécés néninek is.


Én a helyedben küldenék.

2011. jan. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, akkor küldök. Az az igazság, hogy mostanában nem volt rá szükségem, hogy ilyesmit írkáljak, de én döntési pozícióban egy ilyen dolgozót nem biztos, hogy motivációs levél alapján ítélnék meg. Na de ez már nem az én dolgom.
2011. jan. 26. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha tudsz beleírni mit (ha csináltál már ilyet, vagy hasonló munkát), akkor beleírhatod azt részletezve. Hogy mondjuk 1997-ben kezdtél ennél és ennél a cégnél ratárosként, ilyen és ilyen feladatokat láttál el, ilyen eszközökkel végeztétek a munkát, sajnos a cég azóta megszűnt, de a kiíró cégének utánanéztél a neten, ez alapján úgy érzed, hogy náluk a jövőben sikerrel folytathatnád ezt a fajta munkát, amit egyébként nagyon szeretsz, és ezért pályázol pont náluk erre a munkakörre.

Ha láttál a volt cégednél valami jó módszert, mondjuk a leltár vezetésére, amivel hatékonyabb a munka, azt is beleírhatod, hogy "eddig és eddig a hagyományos módszerrel leltároztunk, de aztán áttértünk a sokkal hatékonyabb XY raktári rendszerre, amelynek kezelését az elmúlt évek során megbízható, rutin szinten elsajátítottam, ezeket a tapasztalataimat alkalmazásom esetén Önökkel is megosztom", stb.

Ennyi szerintem bőven elég, hogy felkeltsd az érdeklődést magad iránt. Nem kell túllihegni, mert ilyen kaliberű állásnál komikus, ha hosszú távú tervekről, meg szakmai előmenetelről kezdenél regélni. De a fentiek pont jók arra, hogy kirészletezd, pontosan mivel foglalkoztál, és ezzel jobban felkeltsd az érdeklődésüket, mint az önéletrajzba írandó fél sor, hogy "1997-2009 raktáros" :P


Persze ha nem csináltál még ilyet, akkor nehéz dolgod van, és én se tudok tanácsot adni ebben, mert soha nem voltam még raktáros. De ha van ilyen ismerősöd, azt megkérdezheted, hogy hogy megy náluk a munka, mondja el, mit csinálnak. Aztán legfeljebb ezt bekamuzhatod úgy, hogy "Családomban xy dolgozott raktárosként, gyakran volt alkalmam betekinteni munkájába, így különösen az alábbi munkafolyamatokba: .... Magam is szívesen dolgoznék ezen a területen, és a munkakörrel kapcsolatos ismereteim alapján meggyőződésem, hogy a felmerülő feladatokat én is el tudnám látni", stb.


A lényeg, hogy ne a netről letölthető sablonokat írj.

2011. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, valójában egy rövid ideig dolgoztam egy nagykerben raktárosként, utána pedig elvégeztem egy képzést, aminek a végén egy tanulmányt kellett készíteni. Ebben a tanulmányban a cég hatékonyságának javítására irányuló javaslatokat tettem, amiknek a nagy részét véghez is vitte a cég és azóta is javulásról számolnak be. ezt valahogy leegyszerűsítve lehet, hogy bele fogom írni. Köszi a segítséget! :)
2011. jan. 28. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!