Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásra való pályázásnál a...

Állásra való pályázásnál a pályázat elbírálásának határideje előtt is vannak már állásinterjúk, vagy csak a határidő lejárta után?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

elbírálni már csak az interjúk után tudják, szerintem legalábbis így logikus...

a beadási határidővel kevered szerintem, és szerintem igen, a beadási határidő lejárta előtt is lehet interjúztatni

2011. szept. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Változó, ahány cég annyi módszer. Egyébként vannak persze, főleg ha sürgősen keresnek embert.

És olyan ritkán van, hogy "elbírálás". Ha nem jössz be nekik önéletrajz alapján, akkor legtöbbször vissza se írnak egy elutasító levelet se. Ha elmész interjúra és nem téged választanak, akkor se mindegyik cég hív vissza...


Ahogy felteszik a hirdetést, már akár interjúztatnak is. Főleg ha ismerősüket viszi be egyik másik kolléga, azt pláne soron kívül. Ha megvan az emberük, akkor a netre kitett határidők is rég elavultak már, kár is néha jelentkezni...

2011. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem is így logikus, amiket írtatok, csak egy olyan pályázatot láttam, aminél a beadás és az elbírálás határideje ugyanaz...Kicsit furcsa volt, ezért tettem fel a kérdést.
2011. szept. 12. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:

a közigazgatási állásoknál szokott így lenni, ahogy te írtad, ez csak amiatt van, mert a kozigallas.hu-n elég szar hirdetést feladni :D

amúgy a közigben gyakran előfordul, hogy nem interjúztatnak, elég nekik az önéletrajz az elbíráláshoz (persze ez általában akkor fordul elő, ha nagyobb múltú szakemberről van szó)

2011. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!