Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazotti fizetés?...

Közalkalmazotti fizetés? Bértáblába való besorolás feltételei?

Figyelt kérdés
Közalkalmazotti fizetés? Ha 40 éves vagyok, és eddig nem dolgoztam közalkalmazottként, akkor tényleg a közalkalmazotti bértáblában a legelső sorba kerülök? Nem számít egyáltalán hogy hány éves vagyok, vagy hol máshol mennyi ideig dolgoztam? Valaki sürgősen válaszoljon, állásinterjúra megyek, és ott nekem már tudnom kell mihez is viszonyítsam magam. Köszönöm előre is!
2011. szept. 15. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Az összes munkaviszonyod számít. A korod nem, bár nyilván minél idősebb vagy, annál több éved van :-)
2011. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
A bértáblát ismered? Az iskolai végzettséged a döntő, hogy melyik osztályba kerülsz.A közalkalmazotti jogviszonyod ideje eddig nulla, ezért valóban az első sorban leszel.Ha segítségre van szükséged a számításhoz, akkor a munkakört és az iskolai végzettségedet írd meg.
2011. szept. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Két eltérő válasz, de a másodiknak hiszek, mert neten is ilyesmiket olvastam. gazdasági ügyintéző, pénztárosi munkakör és érettségi a legmagasabb végzettségem, ha esetleg elvégezném a mérlegképes könyvelőit változtatna a helyzeten? vagy ha főiskolát? Válaszodat nagyon nagyon köszönöm
2011. szept. 15. 19:38
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és neten olyasmit is olvastam, hogy nem a végzettség számít elsősorban, hanem a munkakörhöz igazítják. Tehát ha takarítónőnek mennék, hiába lenne diplomám, akkor is A-B-be kerülnék, nem pedig F-H-ba, mert a munkakörhöz B kategória adható maximum. Ez is igaz???
2011. szept. 15. 19:41
 5/14 A kérdező kommentje:
Mert talán D-be kerülnék ha minden igaz jelen esetben, de ha kiegészítőként szereznék egy okj-s képzést talán E-be is kerülhetek? De diplomával nem hiszem h F-be kerülnék mert gondolom a pénztárosi álláshoz elegendő az érettségi is....vagyis nem tudom, most ismerkedek, böngészek ezekről. De azért nagyon nem mindegy fizetés szempontjából. De 40 évesen első sorban kezdeni...
2011. szept. 15. 19:43
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem D1-ben leszel, az meg csak 79 000 Ft, kicsivel több, mint a minimálbér.
2011. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

sajnos tényleg a közszférában eltöltött évek számítanak, nem veszik figyelembe a többit.

azt meg, hogy takarítónőt hova sorolnak...fel sem vesznek olyan munkakörre, ahova "túlképzett" vagy. Például nekem felsőfokú államigazgatási végzettségem van, de mivel épp munkát keresek, gondoltam jelentkezek olyan állásokra is, ahol középfokú végzettség kell, még úgy is, hogy elfogadom a kevesebb bért....de felvilágosítottak, hogy fel sem vehetnek, úgyhogy ennyit a próbálkozásról :D

2011. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem akarok vitatkozni, de éppen felvételi eljárásban veszek részt, és nekem az összes munkaviszonyomat beszámítják, pedig közalkalmazott leszek - és eddig nem csak közalkalmazott voltam, hanem versenyszférában is dolgoztam. Akkor most hogy van ez?
2011. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Eddig se tudtam, de most se tudom. Más fórumon is megkérdeztem, ott is eltérő válaszokat kaptam, és fele-fel arányban mondják h beszámít, felébe h nem. Ez van, azért köszönöm. Jövő héten eldől.
2011. szept. 16. 08:02
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt biztos le van írva. Mert amúgy csak ennyit lehet találni:

Az adott osztályba sorolt közalkalmazott fizetése a munkában eltöltött évek függvényében emelkedik a fizetési fokozatokban megadott szorzók szerint. (Nem írja, milyen munkában eltöltött évek...)

2011. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!