Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik nettó 120 000-nél többet...

Akik nettó 120 000-nél többet kerestek, mivel foglalkoztok? Esetleg mennyi a fizetésetek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 11:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%

ma 12:12-nek:


Sajnos műveltségből nem tudod fizetni a számláidat vagy épp, ha van a hiteledet, nem tudod etetni a gyerekeidet és iskoláztatni őket. Én is nagy álmokkal vágtam neki, imádtam, amit tanultam, de egyszerűen a diplomámmal olyan állásban tudnék csak elhelyezkedni, amivel még ennyi pénzt sem hoznék haza. Szépek a nagy közhelyek, csak megélni nem lehet belőlük (főképp most, hogy még kevesebb lett a fizu a drága jó kormányunk miatt).


11:50 voltam

2011. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
86%
Mérnök, nettó 500.000 felett (most már, új adó, meg gyerekek...).
2011. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
93%

Első vagyok.

25 éves koromig tanultam, két szakmám van, érettségim, felsőfokúm, két nyelvvizsgám, de mivel diplomám nincs, max. ilyen bruttó 100-at szoktak ajánlani egy irodában.

Persze max. felelősség, túlórák kifizetés nélkül, és mobbing ezerrel, meg lehet benyalni a főnöknek, és örüljön az ember, ha nem akarja megfektetni, vagy kirúgja.

Kösz szépen, akkor inkább egy gyárban nyomom, és megkeresem a kétszeresét.


Én se operátornak tanultam, de hiába lengetem a 10 kg bizonyítványom a boltban, nem adtak érte kenyeret, és a villanyszámlát se lehet vele fizetni.

Cserébe naponta megkapom, hogy nincs bennem büszkeség, és minek tanultam. Utóbbit én se értem, mert az biztos, hogy nem azért, hogy ne jöjjek ki hó végéig a fizetésemből.

2011. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
92%

124ezer, egy cégnél vagyok adminisztratív munkatárs. Igaz, van 3 diplomám arról, hogy tanár vagyok, de azon a területen sajnos nem kellettem.


(4 évig dolgoztam óraadó tanárként, amit imádtam, csak havi 40ezerből nem lehet megélni, s nem biztattak főállással. Aztán kerestem én mindenféle állást, tanárit, ped.asszisztensi, kollégiumi nevelő, adminisztratív-irodai, több műszakos munkarendest stb.


Most örülök ennek az állásnak, még ha nem annyira pörgős is, mint a tanár-lét, de az ember sajnálja, hogy amiről álmodott, nem valósíthatja meg.

Tanárként egyébként az ember nem keresne ennyit sajnos, na de ugye a legtöbb ember, aki tanár lesz, nem azért áll katedrára, hogy milliomos legyen.


Valaki írta, hogy úgy érzi, lenézik azért, mert 90ezerért tanít. Én most érzem azt, hogy lenézik a munkámat, mert ugye én csak egy "titkárnő szerűség" vagyok. Holott a munka sokrétű, s ha nem segítjük a kollégákat, akkor nem jut előre a cég.

2011. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 omadjoe ***** válasza:
91%

nemzetközi tehergépkocsi-vezető, netto 100e-250e ft között. 4-5 hét távol, 2 nap otthon. nem ez volt az álmaim meloja...

csinálom ezt érettségivel, és 4 féle szakmával. ciki, de ez van!

2011. febr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Titkárnő vagyok, 160-at keresek. De ebben benne van az is, hogy semmi plusz juttatás nincs, ráadásul nagyon magasak az elvárások, azóta kész informatikus lettem... ami nem rossz, csak nem tudom, mennyire éri meg.
2011. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
330 nettó, Ausztria, vendéglátás... Tavaly diplomáztam nyáron, és nem igazán sikerült elhelyezkednem... Ami munkát kaptam volna, az nagyon jó lett volna, de 90 ezer nettót ajánlottak... Abból sajnos nem tudok megélni Bp-en... Albérlet, kaja stb... Tehát úgy döntöttem jövök... Nekem a pénz beszélt, egyértelműen... Amikor az egyetemen az előadásokon ültem, nem arra gondoltam, hogy majd felszolgáló leszek :) De hát ez van... Szeretem csinálni, és meg is fizetnek... Nem is nagyon akarok hazamenni a nettó 90ért...És egyeltalán nem zavar, hogy diplomával szolgálom ki a vendégeket... Ez nem erről szól...
2011. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem hát, én is doktori címmel vagyok sima ügyintéző... De én örülök annak, hogy nem kellett külföldre mennem, nekem megéri a bérkülönbözettel is az, hogy itt vannak helyben a család, haverok, ismerősök.

Neked nem visz el sokat a bérből a külföldi lakhatási költség?

2011. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
89%
Én még csak ezután kezdek el dolgozni majd, de 200.000 körül fogok kapni ügyfélszolgálatos munkáért. Nem pont az, de ahhoz hasonlít majd elvileg...még nem minden tiszta. Az sem, hogy nem kellett volna-e több pénzt kérnem...
2011. febr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
19:59 vagyok. Egyelőre csak fél évre jöttem, májusban lejár a szerződésem, de ha van rá mód, én még mindenképpen maradnék… A fizetésemet pedig egy az egyben félre tudom tenni, mivel ingyen szállást kapok, és teljes ellátást… (Még wc papírra sem kell költenem) Ha mégis akad valami, arra elég a borravaló… Én nem bánom, hogy kijöttem, a szüleim hiányoznak, az biztos, de pont ma jönnek látogatóba… :) Ami pedig mindenképpen nagy előny, hogy a barátommal együtt tudtunk kijönni, ő is itt dolgozik, így nem érzem magam egyedül sem… (És ő jobban keres nálam,mert szakács)
2011. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!