Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennél, ha 20 évesen...

Mit tennél, ha 20 évesen hirtelen milliomos válna belőled?

Figyelt kérdés
Titkolnád, attól félve hogy valaki meglop, zsarol, vagy nagy dobra vernéd és haveri körben minden sörözésnél te állnád a cechet? Dolgoznál tovább napi 10-12 órát, vagy nagy merészséggel vállalkozásba kezdenél? Jótékonykodnál, utaznál, luxuskocsit vennél, vagy inkább egy ígéretes befektetést választanál? Nekiállnál-e tőzsdézni? Házat vennél a szüleidnek, vagy csupán élnéd tovább az életed úgy mint eddig, mert félnél attól, hogy az életmódod változásával elveszítenéd az igaz barátaidat és egy nap arra ébrednél hogy csupa érdekember vesz körül, akik csak érdekbarátságot, mi több, érdekházasságot szeretnének tőled..
2011. febr. 6. 21:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Megvalósítanám a gyerekkori álmom. A pénzt meg befektetném valami jó vállalkozásba.
2011. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%
Kitalálnék valami kamumelót, hogy honnan van a pénz. Vennék valami menő sportkocsit, öltönyt, aztán minden este buli. Szétkúrnám az összes ribancot. Első pár évben ez lenne, utána nem tudom.
2011. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem verném nagy dobra és nem is költenék sokat. Biztos befektetném a pénz egy részét vagy lekötném és megszabnák egy határt a havi költekezésben. De amúgy vennék pár új ruhát, elmennék egy masszázsra, szaunába és ezt így havonta megismételném :) Utazgatnék is. Én biztos dolgoznék, de csak is azt, amit igazán szeretek.
2011. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

Nem tudom, milyen leszek húsz évesen, de ha olyan, mit most, akkor azt hiszem:

először is utaznék egy csomót

vásárolnék (nem nagy cuccokat, ruhát magamnak meg ilyesmik)

aztán jöhet a jótékonykodás

úgy általánosságban bztos többet hívnám meg a barátaimat fagyizni meg ilyesmi, de nem hiszem, hogy nagyon nagydobra verném


de lehet, hogyha tényleg milliomos lennék, rögtön megváltoztna a véleményem... azt hiszem, a pénz nagyon meg tudja változtatni az embereket, és nem mindenkinél jó irányba :(

2011. febr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Egy fontos dolog hiányzik a kérdésből. 10, vagy 500 millió. Mert a két összeg nem ugyanazt az életforma változást eredményezné senkinél sem.
2011. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Én úgymond milliomos vagyok, mert több tízmilló van a nevemen ingatlanban. Mindezt annak köszönhetem, hogy a múlt rendszerben, mikor még lehetett felhalmozni, a szüleim ahelyett, hogy szétitták volna az agyukat, inkább keményen dolgoztak, meg építkeztek. Akkor még sokkal könnyebb volt.


Ehhez képest utána aztán egy csomó idő azzal telt el, hogy én találjak valami munkát (diplomával), ahova hajlandóak felvenni, és így ne vesszen el mindaz, amit az elmúlt jobb világban a szüleim kemény munkával összehoztak. (nekik könnyebb volt, nemhogy bármikor lehetett találni munkát, de még büntették is, ha valaki nem dolgozott)


Kvázi most jutottunk el így családilag abba a szakba, hogy (mivel már nekem is van munkám), így ne fenyegessen az minket, hogy elárverezik a fejünk fölül azt, amit a szüleim összehoztak.


Mit ér pár millió (forint)?

Ha nincs semmi bevételed, 1-2 év alatt elmegy. És ha nincs megtakarításod amellett (házat nem lehet egykét nap alatt eladni), akkor vagy éhenhalsz, vagy hitelt veszel fel az ingatlanodra (aminek a törlesztőit úgyse fogod tudni fizetni, ha nincs jövedelmed).


Pár millió dollár, na az már valami :P

2011. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos 30 is elmúltam, de nem vágtak milliókat a fejemhez. Pedig nekem elég lenne csak olyan 3 millió és úgy talán talán tudnék lakást venni.


Ha nagyon sok milliót vágnának hozzám, akkor munkahelyet vennék magamnak belőle, szép bejelentett munkahelyet értelmes feladatokkal. Hogy sohase legyek többé munkanélküli. Én dolgozni akarok, mindig. :-(

2011. febr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én eltitkolnám, azért mert:

1. ha tudnának erről akkor jönnének azzal hogy "ugyan adj már kölcsön egy kisebb összeget", ha meg nem adnék akkor utolsó irigy szemét lennék mindenki szemében

2. semmi közük hozzá (oké szüleimnek lenne köze hozzá, ők tudnának is róla)


Amit kezdenék: az attól függ mennyi lenne az annyi, ugyanis pár millió ft valójában nem ér olyan nagyon sokat. De valószínűleg félretenném a nagyját.


De tegyük fel hogy iszonyúan gazdag lennék:

- vennék egy saját házat, kocsit

- bulizgatnék (ez úgyis többnyire kimaradt eddig pont az anyagiak miatt)

- utazgatnék de jó sokat

- adnék szüleimnek is belőle

- tennék félre nem is keveset ínséges időkre és/vagy öregkorra

- kitalálnám végre hogy mi is akarok lenni és a maradék pénzből elkezdeném megvalósítani ezt a célt

2011. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk olyan 50 milliót betennék havi 0,5%-os kamatra, amit ki is vennék (250000/hó). Emellett dolgoznék olyan helyen, ahol jól érzem magam.
2011. febr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Csodálkoznék, hogy több mint húsz évet fiatalodtam, és ennek még jobban örülnék, mint a pénznek.
2011. febr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!