Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az a havi minimum...

Mennyi az a havi minimum fizetes, amire azt mondanatok, hogy nagyon jo es meg tudnatok belole gond nelkul elni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 21:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%
Nettó 150000-ből már meg lehet élni Pesten is, csak figyelni kell a fogyasztásra + olcsó albérlet kell.
2011. febr. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%

Mi ketten élünk a párommal havi 160-180ból gond nélkül megélünk, albérletben. Valamennyit még félre is tudunk tenni.

Úgy gondolom, ez már elég. Persza ha gyerekek vannak, akkor az összjövedelemnek emelkednie kell, hogy ezt tudjuk tartani, de fejenként 80-100 ezer megfelelő.

Lakást venni nem tervezünk, talán egy autót majd. Talán abszurd, de biztonságosabbnak érzem az albérletet. Ha innen kiraknak, nem milliós tartozással kell másikat keresni.

2011. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Minimumból nem lehet jólélni, és minimumra azt sem lehet mondani, hogy nagyon jó!


A kérdés elég fogalom zavaros.



Jól tudnék élni havi egy millióból, tengődni meg havi 150 ezer kell minimum, mert az alatt már csak nyomorogni és kiégni lehet, aztán éhenhalni..

2011. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Na, akkor mondom a kiadásainkat. És ez nem valami átlag feletti, családosoknál sajnos ez van.

Lakáshitel: 72 ezer ft (45 ezerről indult)

Személyi kölcsön: 28 ezer Ft

Kocsi havi törlesztője: 25 ezer Ft

Lakástakarékosság: 20 ezer Ft (oké, ezt bármikor abba lehet hagyni, de amíg tudjuk, fizetjük)

Villany: 12 ezer Ft

Víz: 2500 Ft

Gáz: most épp 23 ezer Ft

Mobiltelefonok (férjem és én): kb. 20 ezer Ft

Kábeltv, net: 10 ezer Ft

Benzin/hó: 30-40 ezer Ft

Kaja/hó: 60 ezer Ft (átlagos hónap, amikor nincs ünnep)

Nagyobbik lányom ovi kajapénz: 8000 Ft

Ezek amik fix kiadások. De mindig van valami (kötelező biztosítás negyedévente, lakásbiztosítás, otp-s levonások csak azért, mert számlánk van náluk, szülinapok, kukadíj stb.)

Szóval havi 400 ezer Ft MINIMUM kell, hogy azért a ruházkodást is meg tudjuk oldani, meg mivel fiatalok vagyunk és 2 kislányunk van, így nem ülünk mindig itthon a 4 fal közt. Most még gyeden vagyok, majd ha visszamegyek dolgozni, akkor talán könnyebb lesz.

Amiből gond nélkül megélnénk? Olyan havi 600 ezer, de még 3 év és lejár a lakástakarékossági, a kocsi és a személyi kölcsön, na akkor majd talán könnyebb lesz!

2011. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Havi 185 a fizetésem, és megélek belőle egyedül, illetve eltartok két kutyát, igaz, saját lakásban élek és nincs autóm.
2011. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

tegnap 21:30 Első vagyok.

Először is elnézésed kérem, hogy a "mennyi fizetésből tudnál élni?" kérdésedben nem a lényegnek szánt részre válaszoltam. Nyilván a havi költségekre voltál kiváncsi, számomra viszont a "fizetés" szó volt a lényeg.

Próbálok írni neked egy (nem teljes) listát a lehetséges jövedelemtipusokról.

1, fizetés

2, munkadíj

3, jutalék

4, jogdíj

5, osztalék

6, egyéb pénztermelő eszközök

7, üzleti nyereség

8, bérbeadás (kölcsönadás)

9, nyugdíj

10, külső támogatás

A lista még hosszasan folytatható. Az eredeti kérdés nem arra vonatkozott, hogy miből élek, de nem titok: a fenti 2-es illetve 3-as pont szerinti jövedelmeim vannak. Azon dolgozom, hogy a 4-8. pontokhoz hasonlóból legyen a jövedelmem nagy része.

Nem állítom, hogy a fizetés (az alkalmazotti jövedelem) rossz dolog, csak azt hogy nekem rossz. Bármilyen sokat keresek, utálnám, hogy az általam megtermelt nyereség nagy részét nem én kapom meg. Ezenkívül azt sem szeretem, ha másoktól függ, hogy van-e munkám vagy nincs. Engem ez taszít, de nem kell egyformának lennünk :)

2011. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Utolso: ez ilyen MLM dolog?


Egyik elozonek mondanam, aki kerdezett errol: a minimum szo alatt azt ertettem, hogy a legkevesebb penz, amit elfogadhatonak tartasz, jol tudsz belole megelni. Nem tudom, hogy ezt hogy lehet mashogy megfogalmazni egy mondatban, de a tobbiek mind megertettek, hogy mire gondoltam.

2011. febr. 18. 18:14
 18/20 anonim ***** válasza:
Az MLM egy ilyen eszköz, vannak más eszközök is, de nem szeretnék itt ebbe jobban belemenni, mert az már nagyon eltér az eredeti kérdéstől, és nem két mondattal elintézhető téma (ha privátot írsz, persze, beszélhetünk róla). A "minimális fizetésre" kérdeztél rá, amire a válaszom az, amit elsőként leírtam. A lényeg, hogy nem a fizetés az egyetlen jövedelemfajta, és számomra a fizetés nem elfogadható (legfeljebb átmeneti megoldásként).
2011. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
OK, csak kerdeztem. En nem szeretnek ilyen uton penzt, csak erdekelt, hogy mire gondoltal, de orulok, hogy nem segelykere.
2011. febr. 18. 19:17
 20/20 anonim ***** válasza:
Arra valóban nem. Az még a fizetésnél is rosszabb jövedelemforrás.
2011. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!