Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 2009. 09.24-től 4 órás...

Ha 2009. 09.24-től 4 órás munkaviszonyban vagyok, előtte 8 órába voltam évekig (ugyanazon a munkahelyen), akkor mit és mennyit fogok kapni ha felmondok?

Figyelt kérdés
Így kevés a fizetés, de ha eljövök nem tudom, h mit kapnék és mennyit ha nem találok egyből munkát. (munkanélküli vagy milyen segély járna?
2010. febr. 9. 12:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadéknál és segélynél nem számít a jogosultság vizsgálatánál, hogy napi hány órában foglalkoztattak. Ha az elmúlt 4 évben legalább 365 napig volt munkaviszonyod, akkor áll.ker.járadékra, ha annyi nem, de legalább 200 napod volt, akkor áll.ker.segélyre vagy jogosult; akár 8, akár 6, akár 4 órában dolgoztál.

Viszont ha te mondasz fel rendes felmondással, akkor 90 napig nem kapsz ellátást.

A járadék összege attól függ, hogy mennyi volt a fizetésed.

Részletesen tájékozódhatsz a www.afsz.hu oldalon. Ott megnézheted, hogy a munkaviszonyod hossza alpján hány napig vagy jogosult járadékra, a fizetésed alapján pedig mennyi járadékot fogsz kapni.

2010. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!