Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha közmunkára megyek, az a...

Ha közmunkára megyek, az a későbbiekben megnehezítheti-e az elhelyezkedésemet a versenypiacon? Diplomás pályakezdő vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemi környezetgazdálkodási agrármérnöki végzettségem van, de már több, mint másfél éve nem találok állást. Sehova nem vesznek fel, nem csak a szakmámban próbálkozom. Kaptam egy lehetőséget az önkormányzattól, napi 4 óra a helyi vízműnél, tehát nem is az a söprögetős dolog.


Szerintetek a közmunka tényleg keresztbe húzhatja a karrieremet?


2011. febr. 26. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy a semmitől még egy akármilyen közmunka (pláne egy vízműnél, ami még nagyjából a profilodba is vág) is SOKKAL jobban néz ki az önéletrajzodban...
2011. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

HR-esek álláspontját is nagyon szívesen olvasnám.

2011. febr. 26. 13:01
 3/3 anonim ***** válasza:
40%

Nem vagyok épp HR-es, de én interjúztatok és teszek ajánlatot a felvételre a cégemnél. Nálam (versenyszféra keményen) a legfontosabb szempont a munkabírás/terhelhetőség. Aki soha nem dolgozott, azzal szóba sem állok (pályakezdőnek csak akkor van esélye, ha azt látom, hogy mondjuk egyszerre két iskolát végzett, vagy valami komoly dolgot nem hobbi, hanem professzionális szinten űz). Aki csak tingli-tangli munkát végzett, azt is csak 4-6 órában szintén esélytelen (kivéve, ha az interjún nem bizonyítja, hogy alkalmas a napi 10-12 órás hajtásra is adott esetben).

Úgyhogy azt mondom vállald el a közmunkát, de mellette vállalj még be önként ugyanott ingyenmunkát. Tehát ne lépj le a 4 óra letellte után, hanem kérj plusszfeladatokat...még az is lehet, hogy ezzel "ottragasztanak". Később pedig hivatkozhatsz erre bátran az állásinterjúkon.

2011. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!