Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nappali tagozatos szakközép...

Ha nappali tagozatos szakközépiskolás vagyok akkor nem vállalhatok délelőtt diákmunkát?

Figyelt kérdés
Tudja azt a diákszövetkezet hogy nekem délelőtt az iskolában kellene lennem? Vagy nem foglalkoznak vele?
2011. márc. 3. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Középiskolásként nem is fogsz olyan ajánlatot kapni, ahol délelőtt kell dolgozni, mert akkor iskolában kell lenned.
2011. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Interneten fent vannak a munkák. Felhívom a megadott számon a szövetkezetet és kész, nem? Vagy látják egyből hogy szakközepes vagyok?
2011. márc. 3. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Diákmunkához iskolalátogatási igazolás kell, azon meg rajta van.
2011. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát rajta, de miután én jelentkeztem a munkára ők azt megnézik?
2011. márc. 3. 16:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Na ácsi! először is diákmunkát csak 16 éven felüli diák vállalhat. Ha te nem töltötted be a 16-ot még akkor szülői engedély kell hozzá, tehát egy beleegyező nyilatkozat a szülö részéről - persze csak ha 16 év alatti vagy (pl 15 éves) Igazolnod kell hogy nappali tagozaton tanulsz, magyarul bemész az iskolatitkárságra és megkéred igazolják le neked hogy nappalis vagy.

De!!!csak a nyári szünidőben mehetsz dolgozni, most nem

2011. márc. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
18 elmúltam.
2011. márc. 4. 13:16
 7/9 anonim válasza:

Az előttem szólók nem igazán vágják mi a helyzet.

Szóval:

Iskolalátogatásival vállalhatsz munkát diákszövetkezen keresztül. A DSZ-t marhára nem érdekli, hogy neked mikor van órád (vannak olyan nappalis iskolák, ahol csak kb 13.00-kor kezdődik a tanítás, de ez mindegy is), csak az, hogy legyen iskolalátogatásid.

Az persze másik kérdés, hogy hogyan fogod igazolni a hiányzásaidat.

2011. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a diákszövetkezet és mindenki más csak nyárra adhat munkát mert a törvény így írja elő. diákok csak a nyári szünidő alatt dolgozhatnak. Tanítás alatt nem lehet munkát vállalni. Ezt nem szeghetik meg. 13 óra után pedig nem kezdődik nappali tanítás az vagy levelező vagy esti. Nappalin 8-kor kezdenek, ez mindenhól így van, ettől nem térhetnek el. Nehogymár én ne vágjam? már ne hari de hól dolgozol, hogy ilyen ügyike vagy? melyik törvénybe nézted ezt? küüüld már el a linket, mert szerintem ez amit írtál egy nagy kamu.
2011. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Úristen, kedves utolsó, te nagyon buta vagy!!! Képzeld nappalin tanulok és dolgozom mellette délután suli után, minden nap :))))
2014. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!