Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha már 9. napja késik a...

Ha már 9. napja késik a fizetésem elutalásával a cégem, ilyen esetekben muszáj megjelennem dolgozni?

Figyelt kérdés

A munkaszerződésem szerint minden hónap 10. napjáig utalja a fizetésem. Az elmúlt 3-4 hónapban is késett vele, de legkésőbb 17-én a kártyámon volt a pénz.

Most nem és azt mondják nem tudják mikor utalnak.

A kérdésem, hogy ha én nem jelenek meg dolgozni, mert mondjuk "sztrájkolok", akkor engem ezért kirúghatnak-e, vagy egyáltalán normális-e az én hozzáállásom? Ha én nem jelenek meg igazából még van 2 alkalmazott akiket úgymond ezzel szivatnék, de én már unom, hogy itt mindenki csak beszél.


2009. febr. 19. 15:42
 1/4 anonim válasza:
Szerintem ha bemész dolgozni ne állj munkába. Azért nem baszhatnak ki szerintem , de ha mégis akkor jelentsd fel őket.
2009. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha simán nem mész be, az nem minősül sztrájknak (lásd: 1989. évi VII. törvény a sztrájkról). Az sima munkamegtagadás.
2009. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

" "- ben írtam a sztrájkot, csak valahogy vegyék már észre, hogy ne nézzenek hülyének.Miért pont én legyek türelmes, ne az én fizetésemet tologassa. Én nem szeretném, ha el kéne most mennem innen, úgyis ki tudja meddig húzzuk még (sajna erről sem tájékoztatnak, pedig szerintem kéne, lehet én hiszem rosszul a jogaimat).

Ráadásul tanulmányi szerződésem van, meg ha megszűnnénk, akkor talán végkielégítést is kapnék a felmondási 1 hó bér mellé, már ha jut nekik rá pénz.

Igazából a többi (velünk egy szintű-)alkalmazott már megkapta a fizetését, csak a miénket "felejtette" el.

2009. febr. 19. 20:50
 4/4 A kérdező kommentje:

Már 13 napja késik a bérem!

Még mindigh semmi ötlet?

2009. febr. 23. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!