Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már 3 hete késik a fizetésem,...

Már 3 hete késik a fizetésem, már totál magam alatt vagyok mit csináljak? Hiába hívom őket csak húzzák.

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, diákmunkázom, igyekeztem mindent jól csinálni mert szeretem ha elégedettek velem, de ezekszerint ezt használják ki...AZ előző melóhelyemen is átvertek, kb 40ezer ft-al, de mivel "feketén" volt nem volt írásos szerződés. Azóta mindig ha már egy egy kicsi késés is van egyből ez ugrik be hogy na tuti megint átvernek...A mostanival is ez a helyzet. Szeptemberben kezdtem el dolgozni (ilyen csomagolás, címkézés...), október közepéig minden okésnak tűnt. Alapból nagyon sz*rul csinálták meg az egészet, mert pl a szeptemberi fizetésemet október 30-án kellett volna megkapnom. Magyarán kb előre ledolgoz az ember "ingyen" egy hónapot...mindig ők hívtak hogy mikor tudok menni de azóta nem. Mivel 30-án nem jött meg a pénz felhívtam a diákszövetkezetből a csajt hogy jó-e a számlaszámom, a biztonság kedvéért, azt mondta igen. 1 hét múlva semmi nem történt így felhívtam mégegyszer. Jött a mentegetőzés hogy valami volt náluk és hogy késni fog a pénz de hogy emiatt valamivel többet kapunk, a következő hétfőt mondta. Eljött a hétfő, lassan szerda de még mindig semmi. Aztán pár nap múlva kapok egy sms-t hogy rosszul van meg nekik a TAJ számom és küldjem el nekik. Elküldtem. Napok múlva megint semmi. Felhívtam megint mire mondta hogy a TAJ szám miatt csak a következő héten kapom meg. Az ezen a héten lett volna de péntek, és semmi.

Az agyam eldobom és lassan azon vagyok hogy bemegyek és kettészedem őket mert már a tököm televan hogy folyton átb*sznak.

Most mi a fenét csináljak?? Már azon vagyok hogy felhívom megint hogy ha nem jön meg jövőhétre akkor fogom és feljelentem (írásos szerződés van).


És most itt állok tanácstalanul, pénz nélkül, úgy hogy itthon se mennek jól a dolgok, még apámtól is kérnem kellett pénzt amit vissza kellene adnom de nincs miből. És plusz még tartozom valakinek nem kis pénzel, amit szintén vissza kéne fizetnem, na meg mivel apáméktól nem kapok pénzt illetve nem akarom még ezzel is terhelni őket, nincs pénzem sehova menni, épp hogy bérletet tudtak nekem venni, és azt terveztem hogy télre ruhákat is veszek mert téli kabátom nincs mert a tavalyit totál kifogytam, egy vékony semmiben fagyoskodok mindig. El szeretném látni magam ilyen dolgokkal, és őszintén megmondom, erre már nyár eleje óta várok. Mert egyszerűen semmire nem volt pénzem.

Fogalmam sincs mit tegyek. Itt a karácsony is a nyakunkon és nem tudok besegíteni apáméknak sem, ajándékot se tudom hogy fogok így venni nekik és a barátaimnak..

Bulizni is mennék hogy kikapcsolódjak egy kicsit de van egy ezresem azt meg nem akarom elkölteni mert végszükség esetére megtartom. Elment így a kedvem mindentől, a barátaimat is elhanyagolom mert rossz kedvű vagyok és már lassan depressziós, volt mikor eltűntem pár napra és nem tudtak elérni és ott aggódtak hogy mi lehet velem aztán persze kaptam a letolásokat hogy miért voltam ilyen hülye..Azóta csomószor kihúztak kisebb de fontos helyzetekből - anyagilag - és már nincs pofám hogy eléjük állni így hogy rájuk vagyok szorulva...még ha meg is értenek és segítenek, de én ezt nem bírom így tovább.


Najó nem szövegelek tovább bocsi hogy ilyen hosszú lett de jó volt végre kiírnom magamból..nyár óta erre vártam.


2010. nov. 19. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

1 bemész

2 fizetési meghagyást emlegetsz nekik, ha nem csengetik ki kp-ben

3 apucival bemész a jegyzőhöz és elindítod a fizetési meghagyást

2010. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez melyik diákszövetkezet?

Mi van a szerződésben meddig kell fizetniük?

Én nem nagyon csapnék balhét, mert akkor nem fognak legközelebb hívni ha meló lesz, viszont annyiban sem hagynám.

Szerintem menj be személyesen és higgadtan, nyugodtan kérdezd meg,hogy miért nem utalták már át a pénzt. Ha csak hebegnek, habognak mond azt,hogy te tisztességgel elvégezted a munkát és szeretetnéd megkapni a juttatást is. Ha még mindig nem mondanak értelmes választ akkor pedig menj be apával.

2010. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Melóra diákszövetkezet.

Egyébként pont ma reggel jött az sms hogy megérkezett a pénz, bár nem annyi mint amennyit vártam..amúgy mind1 is hogy lenne vagy nem lenne balhé mert náluk már nem dolgoznék ha hívnának se.

Köszönöm a válaszokat.

2010. nov. 22. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!